Opublikowany przez: Familiepl
Autor zdjęcia/źródło: Dziewczynka idąca do komunii @pixabay
W ferworze komunijnych zawirowań musimy uwzględnić przygotowani a do religijnej ceremonii, kupno sukni/garnituru lub alby, zaplanowanie rodzinnego obiadu lub poczęstunku w domu albo restauracji, no i oczywiście zaproszenie gości, który pomogą dziecku poczuć wyjątkową atmosferę tego dnia. Podpowiadamy kiedy zapraszać na komunię i w jakiej formie zrobić to najlepiej.
Zaproszenia na komunię powinny zostać doręczone odpowiednio wcześnie, aby goście mieli szansę na przygotowanie się, ale także uprzedzenie nas, jeśli nie będą mogli przybyć. Potwierdzenie zaproszeń jest szczególnie ważne, jeśli planujemy po uroczystości poczęstunek w restauracji.
Kiedy więc zapraszać na komunię? Minimum miesiąc przed planowaną uroczystością. Chrzestnych można zapraszać na komunię nawet nieco wcześniej, a na pewno należy ich uprzedzić o planowaniu takiego wydarzenia. Zaproszenia na komunię można oczywiście wysłać pocztą, ale miło będzie, jeśli potwierdzimy fakt zaproszenia gości na przykład w bezpośredniej rozmowie telefonicznej.
Są jednak goście, których wypada zapraszać osobiście na komunię. To rodzice chrzestni i dziadkowie. Forma listowna można być zastosowana jedynie w wyjątkowych przypadkach.
Zobacz również:
Prezenty na komunię dla chłopca i dziewczynki – zachwycą i nie kosztują fortuny!>>
Mamy ogromy wybór gotowych zaproszeń na komunię, które w środku zawierają odpowiednią i sympatyczną formułkę z zaproszeniem. Ciekawą i coraz częściej spotykaną formą jest zaangażowanie dziecka w przygotowanie lub wypełnianie zaproszeń. Miło, jeśli zaproszenia na komunię – choćby dla najbliższych osób – wykonamy własnoręcznie razem dzieckiem. Pamiętajmy tylko, aby treść zaproszenia zawierała takie szczegóły jak: datę komunii, miejsce (kościół) i adres, a także miejsce planowanego poczęstunku.
Najlepiej na zaproszeniach na komunię sprawdzą się proste i stylowe życzenia, jak choćby:
Dnia ………… nasza córka/syn przyjmie sakrament Komunii Świętej i miło nam będzie gościć ………………… wraz z rodziną w kościele ………………………………… o godzinie ….
Po uroczystości serdecznie zapraszamy na obiad/poczęstunek, który będzie miał miejsce w ………… (adres restauracji lub domu).
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
188.146.*.* 2019.02.07 11:11
Znajac fochy ludzi, szukajacych dziury w calym w zaproszeniu unikalabym slowa "wraz z rodzina", lepiej wymienic wszystkich członkow rodziny z Imienia. A od siebie dodalabym w zaproszeniu jeszcze, aby potwierdzili przybycie no i oczywiscie podac trzeba w zaproszeniu swoj nr telefonu.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.