Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Redakcja Familie Redakcja 2014-09-10 12:39:48
Mimo wszystko warto podkreślić, że wszelkie podejrzane objawy, które wystąpią w ciągu błogosławionych 9 miesięcy, należy konsultować z lekarzem. Nie martw się więc jeśli wystąpiły palmienia. W ciąży wiele rzeczy Cię zaskoczy!
Po pierwsze, nie panikuj. Wydzielina z pochwy o brązowym lub nawet czerwonym kolorze nie musi świadczyć o patologii. Przyszłe mamy często doświadczają niewielkiego plamienia w ciąży już podczas implantacji czyli zagnieżdżania się zarodka w macicy. Niewielkie krwawienia mogą pojawiać się też po zbliżeniu lub w terminach, które przypadałyby na menstruacje. Natomiast tuż przed porodem upławy najczęściej są jednoznaczne z odchodzeniem czopa śluzowego. Poważniejszymi przyczynami krwawień, które wymagają leczenia farmakologicznego, są krwiak lub grzybica. Krwiak, wbrew pozorom, występuje dość często i choć jest zagrożeniem, którego nie można zbagatelizować, nie jest wyrokiem. Kobieta z takim powikłaniem musi prowadzić bardzo oszczędny tryb życia, nierzadko pozostając w łóżku. Podawane są też jej hormony na podtrzymanie ciąży. Krwiak w większości przypadków wchłania się samoistnie.
Grzybica - zero strachu, 100% leczenia
W odróżnieniu od krwiaka, drożdżyca pochwy nie zagraża dziecku. Jednak tego typu infekcja musi być bezwzględnie leczona. Może się bowiem przenieść na noworodka w trakcie porodu. Zakażenia grzybicze u takiego maleństwa są trudne do wyleczenia, stanowią powód przykrych dolegliwości jak swędzące zmiany skórne oraz nawracające pleśniawki w jamie ustnej maluszka.
Skąd wiesz, że to infekcja grzybicza?
Pierwszym objawem może być pozornie nieistotne swędzenie w okolicach sromu. Nawet, jeśli żadne inne objawy nie są wyraźnie widoczne, warto już wtedy udać się do lekarza prowadzącego i zacząć profilaktycznie stosować lek Lactovaginal. Pałeczki kwasu mlekowego w nim zawarte pomogą przywrócić właściwe pH pochwy. Jeśli pojawiło się już zaczerwienienie i zapalenie jest widoczne, a wraz z nim wydzielina o nieprzyjemnym zapachu, oznacza to, że choroba zaczęła się rozwijać. Lekarz zapewne zadecyduje o podaniu leków z nystatyną, antybiotykiem przeciwgrzybiczym. Lactovaginal nadal jednak będzie wskazany jako uzupełnienie kuracji.
Grzybica - nie bój się
Drożdżyca to praktycznie najczęstsze zakażenie pojawiające się w okresie ciąży. Jej najczęstsze objawy to swędzenie i brązowa wydzielina. Po szybkim wykluczeniu poważniejszych przyczyn plamień, bez paniki poddaj się leczeniu, które bywa długotrwałe, ale konsekwentnie prowadzone, zawsze przynosi odpowiednie rezultaty.
gocha2323 2014.09.11 21:27
W ciąży kilka razy miałam problem z plamieniami, musiałam być na L4 i odpoczywac, choć bardzo dobrze się czułam. lekarz przepisał mi Duphaston, który brałam przez kilka miesięcy. Po przeanalizowaniu dat w których dostawałam plamienie doszłam do wniosku, że występowały one w terminie, kiedy przypadałaby menstruacja. Powiedziałm to swojemu lekarzowi, ale on i tak zalecił branie hormonów
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.