Opublikowany przez: pierwiastka 2013-11-08 17:28:05
Wydaje się, że to nic trudnego, jeśli naszą pracą będzie to co lubimy robić na co dzień, co sprawia nam frajdę i co jest naszym hobby. Niby proste, ale jak to zrobić?
Przede wszystkim należy pomyśleć, co od zawsze sprawiało nam radość. Tak naprawdę, jeśli nasze hobby jest niszowe, to możemy z niego uczynić źródło dochodu jeśli w naszą pracę będziemy wkładali serce – nasi klienci, niezależnie od tego, kto nimi będzie na pewno poczują, że przyłożyliśmy się do naszej pracy.
Wiele osób ma bardzo dobrze rozwinięte zdolności manualne, dzięki którym potrafi zrobić na przykład piękny sweter na drutach, czy scrapbokingową kartkę czy nietuzinkową biżuterię. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie, by zająć się tym zawodowo, tym bardziej, że samo wejście do „biznesu” nie jest bardzo trudne i kosztowne. Wystarczy zakupić potrzebne materiały i znaleźć czas, by wyczarować z nich cuda. Nie trzeba wynajmować biura i opłacać pracowników – jesteśmy sami dla siebie sterem, żeglarzem i okrętem i to nasz największy atut.
Nie musimy się obawiać o zbyt naszych przedmiotów jeśli zdecydujemy się na branżę, która nie ma przestojów np. z powodu sezonowości. Taką sezonowością charakteryzuje się np. produkcja zaproszeń ślubnych. Widomo, że najwięcej ślubów i wesel to wiosna, lato i wczesna jesień, potem sezon jest trochę bardziej martwy, ale niech to nie będzie czas stracony. Wyszukujmy w tym czasie nowe wzór, róbmy nowe zaproszenia testowe, czy uzupełniajmy raki naszego domowego magazynu.
Jeśli robimy na przykład biżuterię, to najlepiej będzie jeśli wyspecjalizujemy się w jednej, konkretnej technice – niech to będzie soutache, decoupage czy jeszcze coś innego, chociażby biżuteria tworzona z filcu. Dzięki takiej specjalizacji dojdziemy do perfekcji jeśli chodzi o naszą działalność. Później z kolei wystarczy znaleźć chętnych na nasze dzieła - czy to przez własnego bloga, lub sklep internetowy, czy serwisy takie jak Decobazaar, na których wydzielony został dział z biżuterią ręcznie robioną. Poniżej można zobaczyć kilka ciekawych projektów.
Niezależnie od tego, co wybierzemy to pamiętajmy o tym, by zrobić sobie portfolio, dzięki któremu będziemy naszym klientom mogli zaprezentować wykonane wcześniej przedmioty, róbmy rzeczy piękne, bez konkretnego zamówienia – jeśli włożycie w nie serce i pracę to na pewno znajdą one, kogoś, kto będzie chciał je kupić, nosić, używać. I będzie w finale polecał Was i Wasze wyroby znajomym.
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.