Opublikowany przez: TanjaSz 2013-10-10 08:28:40
Stwierdzenie „seks przestaje być tematem tabu” zawsze znajduje tyle samo zwolenników, co przeciwników. Bo co prawda żyjemy w czasach, gdy kobiety zaczynają doceniać i dopominać się o swoje orgazmy, gdy rozmowy o seksie oralnym przestają krępować i gdy pary coraz chętniej wspólnie zaglądają na strony sklepów z gadżetami erotycznymi. Z drugiej jednak strony, mamy problem z nazywaniem swoich organów płciowych, o seksie rozmawiamy bardziej bezpośrednio ze znajomymi niż z partnerami, a nasze łóżkowe problemy i dyskomforty raczej przemilczamy. To ostatnie najczęściej dotyczy mężczyzn. Nie ma się co dziwić – aż 90% z nich przyznało, że niepowodzenia w sypialni wyraźnie wpływają na ich poczucie własnej wartości. A z badań wynika, że ponad 1/3 aktywnych seksualnie Polaków może mieć z tego powodu zaniżoną pewność siebie.
Raport profesora Lwa-Starowicza dowodzi, że z przedwczesnym wytryskiem boryka się aż 37% Polaków. Podobnie popularne i przemilczane są problemy z erekcją. Nie można zapominać, że tego typu dysfunkcje stają się także problemem partnerek. Mężczyźni, których dosięgają tego rodzaju przypadłość często są rozdrażnieni, prowokują kłótnie, unikają seksu, a nawet doprowadzają do sytuacji, w których partnerka sama z niego rezygnuje. Dziwne zachowanie partnera i jego oziębłość mogą wywołać u kobiety poczucie bycia zdradzaną, a te z kolei doprowadzić nawet do rozpadu związku. Dlatego bardzo istotne jest, by w sytuacji problemów łóżkowych koniecznie rozmawiać szczerze.
Jak przekonywał profesor Lew-Starowicz podczas wykładu na tegorocznym Przystanku Woodstock: jedyne czym nie powinniśmy się dzielić z partnerem, to nasze sny erotyczne – dlaczego, to już temat na inny artykuł. Sedno tkwi w tym, że prawie wszystkie kwestie dotyczące życia seksualnego powinny być przez kochanków bez ogródek poruszane. A już na pewno tak fundamentalne kwestie, jak problemy zdrowotne.
Przedwczesny wytrysk oraz problemy z erekcją mogą być wywołane przez szereg czynników. Pierwsze miejsce tego niechlubnego plebiscytu przypada stresowi, który jest nieuniknionym znakiem naszych czasów. Odgrywa także dużą rolę w przypadku przedwczesnego wytrysku. W tej kwestii jednak trzeba pamiętać, że przedwczesna ejakulacja czasami jest absolutnie normalna – między innymi w przypadku rozpoczynania życia seksualnego lub po długim okresie abstynencji seksualnej. Niestety problemy mogą mieć także głębszą przyczynę (neurologiczną albo anatomiczną) i ich rozwiązanie może wymagać ingerencji lekarza. Przed wizytą jednak można wypróbować sprawdzone, tradycyjne sposoby.
W przypadku przedwczesnego wytrysku pomóc może masturbacja przed stosunkiem, jego powtórzenie, a czasami tylko ograniczenie czasu gry wstępnej. W przypadku problemów z erekcją – przeciwnie. Świetne rezultaty może przynieść seks oralny. Jeżeli jednak podjęte działania nie przyniosą odpowiedniego efektu, warto sięgnąć po środki opóźniające wytrysk i wzmacniające erekcję, które są dostępne w sex-shopach. Popularne i polecane przez klientów są naturalne preparaty - żele i spreje - na przedwczesny wytrysk Last Longer. Doskonała jakość składników, certyfikaty ISO 22000 i przestrzeganie norm HACCP to argumenty, które przekonują nawet mężczyzn, którzy do tej pory nie odwiedzali witryn z akcesoriami erotycznymi. Last Longer ma działanie chłodzące i znieczulające, przeciwdziała nadwrażliwości żołędzi, tonizuje zakończenia nerwowe, niweluje podrażnienia członka i zapobiega nadmiernemu pobudzeniu. Więcej na temat działania naturalnego preparatu Last Longer można znaleźć tutaj.
Jeżeli więc Waszych niepowodzeń łóżkowych nie można już tłumaczyć przemęczeniem – spróbujcie sobie pomóc sprawdzonymi metodami. Może się okazać, że wystarczy niewiele, by Wasze życie seksualne znowu nabrało rumieńców.
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.