Opublikowany przez: Sonia.M 2018-03-28 16:39:21
Autor zdjęcia/źródło: Kalendarz pylenia 2018! Ważne informacje dla alergików; Zaprojektowane przez Freepik
Szacuje się, że alergia na pyłki dokucza 40 proc. Polaków. Jej objawy są niezwykle uciążliwe, najczęściej to:
Okres największego pylenia roślin trwa od marca do października – w jakich miesiącach stężenie poszczególnych pyłków w powietrzu jest najwyższe? Kalendarz pylenia na 2018 - SPRAWDŹ ↓
Zdj. Couleur, Pixabay
Marzec → To okres głównie intensywnego pylenia olszy. Również osoby uczulone na pyłek leszczyny mogą odczuć objawy alergii – jego stężenie w marcu jest średnie.
Kwiecień → Należy przygotować się na to, że stężenie pyłków brzozy i topoli będzie wysokie.
Maj → Miesiąc silnego pylenia dębu. Początek pylenia traw, pokrzywy i szczawiu. Silniej odczuwana alergia na grzyby Cladosporium i Alternaria.
Zdj. lilimey, Pixabay
Czerwiec → Intensywne pylenie pokrzywy, traw oraz grzybów Cladosporium. Dokuczliwe dla alergików będą również pyłki szczawiu oraz grzybów Alternaria.
Lipiec → Najwyższe stężenie Alternaria, Cladosporium i pokrzywy. Dalej wysokie stężenie w powietrzu pyłku traw oraz odczuwany w stopniu średnim pyłek szczawiu.
Sierpień → Najintensywniej będą pylić bylica oraz grzyby Cladosporium i Alternaria. Dalej silnie odczuwany pyłkek pokrzywy.
Zdj. jill111, Pixabay
Wrzesień → Ostatni miesiąc zmagań z uczuleniem na pyłki Cladosporium i Alternaria. W powietrzu wyczuwalne również pokrzywa oraz bylica.
Październik → Alergicy powoli mogą odetchnąć. W stężeniu średnim pyli jeszcze Cladosporium i niskim – Alternaria.
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.