Opublikowany przez: Familiepl 2018-11-06 12:42:26
Autor zdjęcia/źródło: Gry planszowe rodzinne : Polska Luxtorpeda i Luxtorpeda - Odjazd!
Z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości mamy dla Was konkurs z super nagrodami. Czekają rodzinne planszówki „Polska Luxtorpeda” oraz „Polska Luxtorpeda Odjazd”. To dwie hitowe gry, przy których doskonale będą się bawić zarówno starsi jak młodsi.
W grze występują różne postaci i obiekty związane z polską kulturą i historią. Jednak żeby wygrać, nie trzeba ich wszystkich znać – o zwycięstwie zadecydują pamięć i refleks. A przy okazji grania i miło spędzonego rodzinnego czasu, można się sporo nauczyć.
Gracze wykładają kolejne karty z różnych kategorii (np. Polskie zwierzęta, Pojazdy, Krajobrazy czy Sławni Polacy) i muszą zapamiętać ich położenie na stole. Cały czas pojawiają się nowe karty, a niektóre są zabierane - więc łatwo się pomylić, co wywołuje wiele emocji i salwy śmiechu.
„Polska Luxtorpeda” zawiera wersję podstawową, w którą mogą grać nawet pięcioletnie dzieci oraz wersję rozszerzoną dla starszych lub bardziej doświadczonych graczy.
Podczas dobrej zabawy cała rodzina pozna sporo ciekawostek i dat związanych z polską historią W grze występuje aż 98 różnych obiektów, postaci i wydarzeń nawiązujących do polskiej przyrody, kultury i historii.
Więcej o grze >>
Autorem tytułu „Polska Luxtorpeda” jest Reiner Knizia, niekwestionowany autorytet, jeden z najbardziej cenionych i popularnych twórców gier planszowych. Ilustracje do gry przygotował Robert Konrad. Wśród dzikich zwierząt, które pojawiają się na kartach są m.in.: Żubr, Żmija, Jaskółka czy Karp. Wśród pojazdów, z którymi gracz będzie miał do czynienia znajdą się: Samochód Syrena, Samolot Iskra, Pociąg Luxtorpeda i Autobus Solaris.
Natomiast gra „Luxtorpeda – Odjazd!” to druga część imprezowego hitu. Ta rodzinna gra zawiera aż 13 nowych kategorii oraz zestaw kart z Luxtorpedą, który urozmaica zasady znane z gry „Polska Luxtorpeda”.
W „ Luxtorpedę – Odjazd!” można grać niezależnie od pierwowzoru albo połączyć obie wersje, mieszając dowolnie różne kategorie. Dobra zabawa i spora dawka wiedzy o Polsce – gwarantowana!
Ogłaszamy zwycięzców konkursu!
Scarlett; janika; Ola Kamińska; bendi9; Fantagira; STOKROTKA ; aniajukej; Erna; Marzenie82; 3basia3
Gratulujemy :)
Na odpowiedzi czekamy do 20 listopada 2018.
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
37.249.*.* 2018.11.12 20:56
Bardzo lubię książki i gry dla dzieci o tematyce narodowej i patriotycznej. Podczas zabawy dzieci chłoną wiedzę jak gąbki. Lubię, jak lektury i zabawy prowokują dzieci do zadawania pytań o historię kraju, z którego pochodzą, o bohaterów, których natychmiast chcieliby naśladować i odznaczać własnręcznie wykonanymi z błyszczącego papieru orderami
37.47.*.* 2018.11.11 11:11
Myślę, że najlepiej dziecko można nauczyć patriotyzmu poprzez interakcję, zabawę. Przede wszystkim mamy wiele pięknych pieśni patriotycznych, możemy uczyć dziecko poprzez śpiew.Opowiadanie legend i nauka historii w formie ciekawych historyjek. Oprócz tego podróże które kształcą, ale organizujmy je w formie zabawy i aby tylko nie zniechęcić dziecka. Dziecko musi odczuwać z tej nauki radość, nie możemy zmuszać i wywierać presji bo osiągnie to odwrotny od zamierzonego efekt. My jako rodzice, opiekunowie też powinniśmy czerpać z tego przyjemność i radość także wystarczy uruchomić w sobie odrobinę dziecka a efekty przyjdą same, nie tylko dla naszego dziecka, ale i dla nas.
5.173.*.* 2018.11.10 18:24
Patriotyzm to poznawanie kultury wlasnego regionu oraz najwazniejszych miejsc kulturowych w kraju. Zaczynajac ksztaltowac dziecko w duchu patriotyzmu powinnismy zacząć naukę od zagadnień związanych z domem i najbliższym otoczeniem- gdzie mieszkam, na jakiej ulicy, w jakiej miejscowosci. W miare uplywu czasu i zgłębiania przez dziecko nowych wiadomosci przechodzić do zagadnień związanych z regionem a następnie z Polską. Ważne jest, aby dziecko uczestniczyło w świętach narodowych, słuchało opowiadan, wierszy i pieśni patriotycznych, oglądało filmy poświęcone wydarzeniom historycznym, poznawało wielkie polskie postacie. Dobrze byłoby , gdyby nauczyciele w szkołach również nie pozostawali bierni w tym temacie. Oprócz ciekawych lekcji historii i języka ojczystego ważny jest też udział dzieci w apelach, uroczystościach patriotycznych, a także realizowanych projektach.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.