Opublikowany przez: Familiepl 2023-03-28 14:37:54
Autor zdjęcia/źródło: Photo by Diana Polekhina on Unsplash
Szkliwo naszych zębów zależy od wielu czynników – zarówno genetycznych, jak i od stylu życia, jaki prowadzimy. Ważną kwestią będzie tutaj sposób odżywiania się, a zwłaszcza spożywania produktów, które mogą barwić szkliwo. Bieli uśmiech nie sprzyja na pewno kawa, czerwone wino, czy buraczki i mocna herbata. Jakie są domowe sposoby na wybielenie zębów? Internauci polecają zwłaszcza kilka z nich.
Kurkuma, sól, węgiel aktywowany i soda oczyszczona to naturalne składniki, które można wykorzystać do wybielania zębów. Kurkuma jest znanym antyoksydantem i ma właściwości przeciwzapalne, co pomaga w utrzymaniu zdrowia jamy ustnej. Sól jest z kolei doskonałym środkiem do usuwania plam na zębach, ponieważ działa jak naturalny środek ścierny. Węgiel jest zaś znany z właściwości wybielających i odświeżających, a także usuwania toksyn z organizmu. Jak je wykorzystać, aby wybielić zęby w domu?
Internauci polecają, jako domowy sposób na wybielenie zębów, stosowanie sproszkowanej kurkumy, sody, lub węgla aktywowanego. 2-3 razy w tygodniu można z każdego składnika zrobić pastę i myć dokładnie zęby przez kilka minut. Podobnie możemy zastosować pastę z soli. Pamiętajmy tylko uważnie wypłukać jamę ustną po takich zabiegach, bo preparaty te mogą drażniąco wpływać na jamę ustną.
Soda oczyszczona i węgiel aktywowany to jedne z najpopularniejszych sposobów na wybielenie zębów w domu. Wystarczy połączyć szczyptę sody oczyszczonej lub węgla z niewielką ilością wody, aby utworzyć pastę. Następnie za pomocą szczoteczki do zębów, delikatnie wcieraj pastę na zębach przez około dwie minuty. Po upływie tego czasu, spłucz usta dokładnie wodą.
Większość domowych środków wybielających zęby działa na zasadzie ścierania i czyszczenia szkliwa, dlatego wszystkie takie zabiegi higieniczne polecamy robić ostrożnie, aby nie nabawić się nadwrażliwości zębów.
CZYTAJ TEŻ >> Domowy sposób na alergie - zobacz jak sobie pomóc
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.