Artykuł promocyjny
Opublikowany przez:
Redakcja
2025-02-08 14:43:48
Autor zdjęcia/źródło: Canva
Co i rusz trafia się jakiś genialny uczony, albo absolutnie cudowna niania, albo w ogóle ktokolwiek, kto wszem i wobec ogłasza, że właśnie posiadł wiedzę tajemną, i tylko on jeden na świecie już wie gdzie leży tzw. sedno tego zagadnienia. Ogłaszają światu cudowne recepty na osiąganie optymalnego rozwoju dzieci, który to rozwój dawałby dziecku dobrą przyszłość, a otoczeniu zadowolenie. Zostawmy to!
Tak naprawdę recepta na prawidłowy rozwój dziecka jest jedna: ważnym warunkiem rozwoju jest zaspakajanie ciekawości dziecka. Dziecko ciekawe to dziecko które się nie nudzi, a dziecko, które się nie nudzi, to dziecko, które się rozwija. Bo nuda jest zabójczynią psychicznego rozwoju! Koniec i kropka!
Nie ma lepszego sposobu na rozwój psychiczny malucha jak książki. I to książki nie tylko dla tych, co umieją czytać, bowiem już od pierwszego roku życia książka może dziecku towarzyszyć. Poświęćmy więc czas naszym dzieciom i czytajmy im! Nie ważne, że jeszcze same nie umieją czytać! Nauczą się! Gdy będziemy im czytać, nauczą się szybciej!
To nie szkoła. To seria książek i to książek szczególnych. Takich nie byle jakich a szczególnych! Dlaczego? Dlatego, że właśnie dzięki takim książkom dziecko, od najmłodszych lat może aktywnie poszukiwać informacji na temat otaczającego świata. Nie ulega wątpliwości, że mały słuchacz i młody czytelnik, to ktoś bardzo ciekawski, a tego typu książki pobudzają dziecięcą ciekawość jednocześnie ją zaspokajając. To świetny trening dziecięcych „szarych komórek”, czyli to jest akurat najlepszy z celów do osiągnięcia w procesach rozwojowo-wychowawczych wieku dziecięcego.
Wiadomo, że malutkie dzieci mają specjalne wymagania. Tu liczy się nie tylko ich treść, która oczywiście, też jest ważna. Książki przeznaczone dla najmłodszych dzieci, spełniać muszą także wymagania dotyczące ich formy. Co to znaczy? Są kartonowe, bardziej wytrzymałe od ich zwykłych, papierowych „kuzynów”. Dodatkowo każda podseria ma jakieś elementy, które wzbudzają zainteresowanie malucha. Co to jest? To są światełka, dźwięki, ruchome obrazki, okienka, filc czy jakieś proste zadania do wykonania. Myśl przewodnia Akademii dla maluszków, to rozwój przez zabawę.
Dlatego dla dzieci młodszych tj. 0-3 lat dedykowane są książki przygotowane w ramach podserii „Akademia Mądrego Dziecka. Pierwsze słowa”, „Akademia Mądrego Dziecka. Pierwsze bajeczki” czy „Akademia Mądrego Dziecka. Moja pierwsza książeczka z okienkami.”
Mamy przedszkolaków i młodszych uczniów powinny szukać książek dla dziecka w „Akademii Mądrego Dziecka. Chcę wiedzieć” Książki dla ciekawskich przedszkolaków pomagają poznawać świat, zaspokajać ciekawość. Na uwagę zasługuje ich atrakcyjna forma wydawnicza, piękne ilustracje, ciekawie ujęte zagadnienia tematyczne. Wszystkie informacje są zweryfikowane pod kątem merytorycznym.
Czas na aktywną współpracę czyli na TESTOWANIE!
Mamy przygotowanych 20 zestawów książek dla dzieci. Każdy zestaw to 9 książek.
Zgłoś swój udział! Odpowiedz na pytanie w formularzu i podaj wiek twojego dziecka.
Uczestniczki akcji poprosimy o zamieszczenie recenzji/postu na swoim koncie na Instagramie.
A teraz uchylamy rąbek tajemnicy, czyli publikujemy kilka informacji dotyczących proponowanych książek z serii „Akademia mądrego dziecka”
Uwaga!
Każda z prezentowanych książeczek należy do konkretnej podserii, w której jest więcej tytułów.
„Dom. Akademia Mądrego Dziecka. Moja książeczka z okienkami”
Autor: Marion Cocklico
Cykl opowieści których cechą charakterystyczną są… okienka. Do czego służą? Te okna są podobne do innych okien i tak jak one służą do otwierania. Można je otworzyć, można zaglądnąć, można zobaczyć coś ciekawego. Gdzie można zaglądnąć? Co można zobaczyć?
A ku ku, jesteśmy w kuchni. Poznajemy sprzęty kuchenne, dowiemy się do czego służy kuchenka, co robi się w zlewie, co to są garnki i co można do nich włożyć. A ku ku, teraz zaglądamy do salonu, gdzie można odpocząć, poczytać książki, pobawić się, pobyć z rodziną. A ku ku, teraz idziemy do łazienki, a teraz… A teraz otwieramy kolejne okienko by „kuknąć” do pokoju dziecięcego i tu też odkrywamy ciekawy świat!
Tak, nie da się ukryć, że taka książka umożliwia odkrywanie różnych, „domowych światów”. Dodatkowo „otwieranie” okienek jest świetnym ćwiczeniem dla małych paluszków dzieciaka.
Z tej serii ukazały się jeszcze: „Pojazdy”; „Owoce” i „Las”.
„Gdzie się schował piesek? Akademia Mądrego Dziecka. Zabawa w chowanego”
Autor: Ingela P. Arrhenius
Barwne ilustracje i powtarzające się pytanie: Gdzie się schował kotek? Myszka? Królik? Piesek? Duże, filcowe klapki, które nie urywają się od każdego pociągnięcia, pozwalają na działalność odkrywczą malucha Zobacz, a może tutaj coś jest? Gdy maluch otwiera miękką klapkę, za każdym razem znajduje wizerunek jakiegoś zwierzaka. A gdy dojdzie już do ostatniej strony czeka na niego niespodzianka, czyli bezpieczne lusterko. Po co? Po to, by dziecko popatrzyło i zmierzyło się z odpowiedzią na pytanie: „A gdzie ty jesteś?”.
Seria książeczek „Zabawa w chowanego” to świetny pomysł na wspólne spędzenie czasu z maluchem. Otwieranie filcowych klapek, pomaga ćwiczyć małą motorykę, a barwne ilustracje stymulują zmysł wzroku malucha. Warte uwagi są także inne książeczki w serii „Zabawa w chowanego”: „Gdzie się schował kurczaczek?”, „Gdzie się schował jednorożec?”, „Gdzie się schował kotek?”, „Gdzie się schował samochód?”, „Gdzie się schował traktor?” i „Gdzie się schował króliczek?”.
„Na targu Akademia mądrego dziecka. Moja pachnąca książeczka z kolorami”
Autor: Mr Iwi
Seria ta zwraca uwagę na nos malucha, a raczej na to do czego nos służy, czyli na wąchanie zapachów. Grube, kartonowe strony są bardzo wytrzymałe i zapewniają długie użytkowanie. Zaokrąglone rogi są bezpieczne nawet w bardzo energicznych rączkach. Można je zgniatać, nawet przeżuwać i… wąchać do woli. Bezpieczeństwo gwarantują także zaokrąglone rogi. Każda strona tej książki (jest ich dziesięć) to odkrycie nowego koloru i przedmiotów, części ciała, zwierząt, czy roślin, powiązanych z konkretną barwą. To doskonały prezent dla dwu lub trzylatka.
„Otwarcie” okienka i potarcie strony paluszkiem spowoduje, że nos malucha poczuje zapach prezentowanej w okienku rzeczy. Jak to możliwe? To posiadająca wszystkie niezbędne atesty, bezpieczna dla dzieci i środowiska technologia polegająca na użyciu w druku książeczki specjalnej farby zawierającej w sobie mikrokapsułki. To właśnie te mikrokapsułki pękają pod wpływem dotyku i uwalniają zapach. Na końcu książki znajduje się rozkładówka ze wszystkimi zapachami, które maluch poznał na wcześniejszych stronach. Jest tam też kilka pytań od autora, które sprawdzają zdobytą wiedzę. Po co to wszystko? Po to, by nos malucha troszkę „popracował” i poznał zapachy: melona, czosnku, miodu, kurczaka, truskawki, mięty, czy kwiatu bzu. Ponadto kolorowe, bogate ilustracje przyciągają wzrok dziecka. Tak więc książeczki można czytać, oglądać, dotykać a nawet wąchać. Otwierane okienka rozwijają zdolności manualne malucha. Z tą książką wprost nie da się nudzić! Ta seria to komplet książek pomocnych w nauce nowych słów, kolorów oraz zapachów.
Z tej serii ukazały się także: „Owoce”; „Pierwsze zapachy” oraz „Zapachy świata”.
„Dobranoc, owieczko. Akademia mądrego dziecka. Wieczorynka”
Autor: opracowanie zbiorowe
To opowieść o małej owieczce, która odwiedza wszystkie zwierzątka na farmie, by każdemu życzyć przed spaniem dobrej nocy. Owieczka mówi dobranoc krówkom leżącym przy płocie, konikom śpiącym na sianku, kurkom w kurniku, oraz pieskom śpiącym w budzie. W końcu wraca do mamy i wtulona w nią zasypia.
Wieczorynka to nowa seria świecących książeczek w Akademii Mądrego Dziecka. Ich celem jest pobudzenie zmysłu wzroku malucha. Spokojna bajeczka o zasypianiu i stonowane światełka, to jest bardzo dobry sposób na wyciszenie dziecka przed snem.
„Rakieta startuje! Akademia Mądrego Dziecka. Zabawy z dźwiękiem”
Autor: Nick Ackland
To jest opowieść o grupie astronautów wybierających się w kosmos. Początek to trwające w centrum kontroli lotów odliczanie przed startem rakiety. Następnie możemy śledzić astronautów, jak przelatują między planetami w kierunku księżyca. Po drodze mijają spadające gwiazdy a nawet statek z ufoludkami! Czy wyprawa się powiedzie? Czy wylądują na Księżycu?
Zaciekawione dziecko ma możliwość nacisnąć na każdej stronie kolorowy guziczek. Usłyszy wtedy dźwięk dedykowany każdej stronie. To naciskanie jest świetnym ćwiczeniem dla paluszków malucha. Dziecko ma przy tym możliwość ćwiczyć także swój aparat mowy, poprzez naśladowanie słyszanego po naciśnięciu guziczka dźwięku. Zdolność koncentracji i uwagi też nie jest tu bez znaczenia.
Z tej serii ukazały się także: „Ciszej!", "Przyjęcie u piratów!” oraz „Leniwcu, pospiesz się!”
Uwaga!
Książka ta została wyróżniona w plebiscycie Infuencer's Top 2023 nagrodą w kategorii książki dla dzieci i nastolatków.
„Zasypianie. Akademia Mądrego Dziecka. Pierwsze słowa”
Autor: Nathalie Choux
To jedna z książeczek z serii Akademii Mądrego Dziecka. Pierwsze słowa. To seria książeczek adresowanych do najmłodszych dzieci. Poprzez zabawę i obserwację ilustracji Mają one stanowić zachętę do nauki pierwszych słów. „Zasypianie” to kolorowe strony przedstawiające czynności, które należy wykonać przed pójściem spać. Czyli co? Przyciemnianie pokoju zasłonami, zakładanie piżamki, słuchanie ulubionej bajki czytanej przez mamę lub tatę. A później przytulanka do pluszowego misia lub lalki i zasypianko w łóżeczku, na wygodnej podusi.
W tej serii znajdują się także również takie tytuły jak „Kolory", „Pojazdy", „Moje ciało", „Dzikie zwierzęta", „Pory roku", „Zabawki", „Na wsi", „W lesie", „Na budowie" i wiele innych.
Wszystkie książeczki z serii „Pierwsze słowa” mają wysokiej jakości ruchome części, które ćwiczą paluszki malucha, przez co wspólne czytanie staje się dodatkowo świetną zabawą.
„Dobranoc, mała pando! Akademia mądrego dziecka. Pierwsze bajeczki”
Autor: Nathalie Choux
W tej książeczce maluch ma okazję towarzyszyć małej pandzie w jej codziennym dniu. Dzięki ruchomym elementom może aktywnie uczestniczyć w opisywanych czynnościach, takich jak: zjadanie bambusa, czy huśtanie się na gałęzi. To proste i urocze opowiadanie jest doskonałe do czytania z dzieckiem, nawet takim całkiem malutkim. Ruchome obrazki angażują wzrok maluszka, wzbudzają jego ciekawość, rozwijają zdolności manualne i koordynację wzrokowo-ruchową. Elementy, które można przesuwać, obracać, wyciągać te dobre ćwiczenie motoryki małej, a przy tym zapewniają dużo zabawy. To świetna pomoc w nauce nowych słów i w treningu dziecięcej spostrzegawczości. Dodatkowo zaokrąglone rogi i porządny karton zwiększają trwałość tej książeczki i jej odporność na intensywne „czytanie” malucha.
Książki z tej serii mają mało tekstu i zawierają proste, kolorowe ilustracje. To sprawia, że będą odpowiednie dla dzieci już od pierwszego roku życia. Są to książki, które uczą i bawią, przydadzą się więc w biblioteczce każdego malucha.
Z tej serii ukazały się także: „Dzień dobry, szczeniaczku!”, „Dzień dobry, kotku!”, „Dzień dobry, pingwinku!”, „Dzień dobry, samochodziku!”. oraz „Dzień dobry, samolociku!”, "Smacznego, żyrafiątko", „Dobranoc, kurczaczku", „Pora na kąpiel, hipopotamku", czy „Dzień dobry pani doktor."
„Pięknie się różnimy. Akademia Mądrego Dziecka. Chcę wiedzieć”
"Jak różnie mieszkamy. Akademia Mądrego Dziecka. Chcę wiedzieć"
Autorzy: Åsa Gilland Tracey Turner
Autorki są już znane z innych książek „Tu jest nasz dom", „Świętuj z nami" . Tracey Turner oraz Åsa Gilland pokazywały w niej życie dzieci z różnych stron świata, ich sposób życia oraz święta jakie obchodzi się w różnych krajach i religiach.
Jest to seria książek popularyzujących naukę przeznaczoną dla starszych przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych. Bogate, kolorowe ilustracje i ciekawa forma doskonale się wpisują w zdobywający popularność nurt edutainment (ang. education – nauka, entertainment – rozrywka). Jego celem jest edukacja poprzez rozrywkę.
W książce „Pięknie się różnimy.” autorki skupiają się na mniejszej społeczności i zabierają czytelnika do niezwykłej szkoły. To szkoła, w której każda osoba jest wyjątkowa! Dzieci nie tylko różnią się wyglądem, ale lubią różne rzeczy, mają odmienne charaktery i rozmaite zdolności. Bogato ilustrowane rozkładówki prezentują rozmaite aspekty ludzkiej różnorodności, kładąc nacisk na wyjątkowość nie tylko indywidualnych cech jednostki, ale także wyjątkowość narodowości, grupy etnicznej czy też wielomodelowości rodzin. W tej różnorodności najważniejsza jest miłość, troskliwość i poczucie bezpieczeństwa.
Z książki płynie szalenie istotne przesłanie: chociaż się różnimy, to wszyscy jesteśmy ludźmi. Najważniejsze jest bycie tolerancyjnym i życzliwym, a różnice mogą być inspirujące, bo to dzięki nim nasze życie staje się ciekawsze i bogatsze.
Na końcu książki znajduje się słowniczek trudniejszych pojęć oraz indeks.
W książce "Jak różnie mieszkamy" zaglądamy do najróżniejszych domów, mieszkań, apartamentów, chat, baraków, gospodarstw, jurt i łodzi. Dwadzieścioro dzieci z różnych kontynentów oprowadza nas po swoich domach. Jedne mają wiele pokoi, a nawet pięter, inne to skromne chatki. stojące wysoko w górach lub pod ziemią, w buszu i przy brzegu. Każdy z domów jest wyjątkowy tak jak jego mieszkańcy. Dzięki temu, że się różnimy, świat jest taki ciekawy!
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.