Opublikowany przez: Kasia P. 2016-11-09 15:00:34
Autor zdjęcia/źródło: pixabay @
Opryszczka jest chorobą skóry wywołaną przez wirusa, którego nosicielem jest niemalże każdy człowiek. Zarazić się opryszczką można bardzo łatwo, np. przez zwykły pocałunek, czy picie herbaty z jednego kubka albo jedzenie jedną łyżeczką. Niby zwykła mała przypadłość, a może być wyjątkowo nieprzyjemna dla dziecka. Przekazywana z jednej osoby w rodzinie na drugą może ciągnąć się w domu miesiącami. Dlatego warto pozbyć się opryszki szybko i bezproblemowo. Jak to zrobić?
Wirus opryszki zagnieżdża się w komórkach nerwowych i zostaje tam na zawsze. Czeka tylko na okazję by zaatakować w momencie osłabienia organizmu. Dlatego właśnie opryszczka może być sygnałem choroby zakaźnej, gorączki, czy przeżywania silnego stresu. Aktywny wirus mnoży się, wędruje do skóry i… powstaje stan zapalny.
Po kilku dniach od zakażenia skóra w miejscu wniknięcia, najczęściej w okolicach ust robi się sucha, zaczyna piec i swędzieć. Dziecko może wtedy zacząć gorączkować. Następnie pojawia się zaczerwienienie, a potem bolesny pęcherzyk, który wypełnia się płynem.
Maluch zaczyna być rozdrażniony. Pęcherzyki mogą pojawić się także w jamie ustnej i utrudniać dziecku jedzenie. Po kolejnych kilku dniach pęcherzyk pęka, pozostawiając nieprzyjemną rankę, która później wysycha i zaczyna się goić. Dziecko narzeka na swędzenie. Trzeba w tym czasie szczególnie dbać o to, by w skutek drapania nie powstały blizny i choroba się nie rozprzestrzeniła na inne części twarzy.
Nie bagatelizuj opryszki, bo może ciągnąć się naprawdę długo i doprowadzić do wielu nieprzyjemnych powikłań. Zadbaj o dziecko, stosując naturalne metody leczenia.
Warto żeby dziecko w tym czasie zobaczył lekarz, ponieważ opryszczkę łatwo pomylić z liszajem. Lekarz pomoże dobrać odpowiednie leki. W tym czasie możecie sięgać po wiele leków homeopatycznych, które nie przynoszą żadnych skutków ubocznych, a skutecznie łagodzą problem. Zapytaj więc lekarza o lek na bazie apis mellifica. Jest bardzo pomocny zwłaszcza na początku opryszki. Gdy dziecko ma już pęcherzyki warto sięgnąć po leki na bazie rhus toxicodendron.
Myj dziecku ręce częściej niż zwykle i przypominaj, by nie dotykało pęcherzyków, a w szczególności żeby w tym okresie nie przecierało oczu. Zadbaj o to, by dziecko wycierało twarz w papierowy ręcznik i wyrzucało go do muszli. Jeśli sama masz zimno, pamiętaj o tym przy makijażu oczu. W tym czasie unikaj pocałunków w usta, by dalej nie przenosić opryszki, maluszka możesz całować w główkę. Pilnuj też, żeby przy stole nikt nie podjadał nie swoimi sztućcami, czy pił nie ze swojego kubka. Zasady ostrożności są niezwykle ważne, żeby opryszczka spokojnie wygasła i nie przenosiła się z jednej osoby w rodzinie na drugą.
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
213.241.*.* 2017.05.29 16:47
Na pewno opryszczkę trzeba leczyć od początku do końca. I to już od pojawienia się pierwszych objawów infekcji. U mnie świetnie sprawdza się krem [wymoderowano] z laktoferyną
MarDeb 2016.11.14 23:36
A ja myślałem, że polecane będzie stosowanie 100% olejku herbacianego. Ze wskazaniem na dostępny w Polsce olejek z Australii, który w przeciwieństwie do tego z Chin nie wysusza aż tak mocno skóry. A tu mamy polecaną homeopatię, która w przeciwieństwie do ziołolecznictwa ma wątpliwe podstawy naukowe.
5.172.*.* 2016.11.12 13:12
jak zapobiegac nawrotom afty u 12- to latka
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.