Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Monika C.
Autor zdjęcia/źródło: Obraz 41330 z Pixabay
Polskie komary, podobnie jak te z krajów egzotycznych mogą przenosić choroby. Nie są one tak znane i groźne jak malaria czy żółta febra i na szczęście występują rzadko. Polska leży w umiarkowanej strefie klimatycznej, stąd prawdopodobieństwo przenoszenia zarazków groźnych chorób jest małe. Mimo to istnieje i warto wiedzieć czym może zarazić nas ten brzęczący owad.
ZOBACZ: Borelioza wciąż groźna: skuteczny lek jest już na horyzoncie!>>
Na terenie naszego kraju rzadko, ale może dojść do zakażenia chorobą w wyniku ukąszenia komara. Jakimi chorobami mogą zarażać polskie komary?
Dirofilarioza – jest to choroba pasożytnicza, przenoszona przez komary z psów na człowieka. Jeszcze do niedawna choroba była obecna na południu Europy, w Ameryce Północnej, Australii oraz w południowo-wschodniej Azji. Komar może przenieść chorobę na człowieka tylko wtedy, jeśli wcześniej ukąsi zarażonego nią psa, a w owadzie zdążą się wykształcić nicienie, które powodują rozwój choroby. Dobra wiadomością jest to, że układ odpornościowy człowieka potrafi sobie radzić z tymi pasożytami. Jest jeszcze inna odmiana dirofilariozy - początkowo nicień krąży kilka miesięcy pod skórą, następnie zagnieżdża się, tworząc guzek, który usuwa się chirurgicznie.
Leiszmanioza – w naszej strefie klimatycznej ta choroba jest groźna dla psów, nie dla ludzi. Nieleczona może być dla czworonogów śmiertelna. Leiszmanioza bywa wykrywana w Polsce u turystów wracających z krajów egzotycznych. Istnieją dwie odmiany tej groźnej choroby. Czarna febra (trzewna odmiana leiszmaniozy) - wyjątkowo groźna i często śmiertelna choroba najczęściej notowana w Indiach i Brazylii oraz tzw. Biały trąd (skórna odmiana choroby, która atakuje w krajach Bliskiego Wschodu i Ameryce Południowej, a skórno-śluzówkowa odmiana występuje w krajach Ameryki Południowej: Boliwii, Brazylii i Peru.
Mugga do kontaktu na komary - elektro środek odstraszający przeciw komarom tropikalnym
Ta wtyczka do kontaktu na komary skutecznie zapewni ochronę przed owadami latającymi (komary, meszki i inne insekty) nawet do 45 nocy. Wystarczy włożyć urządzenie do kontaktu, aby po chwili w pokoju rozniósł się pod wpływem ciepła zapach środka odstraszającego, zupełnie niewyczuwalny.
Mugga Urządzenie Elektryczne Przeciw Komarom ma również blokadę skutecznie zabezpieczającą przed dziećmi oraz wyłącznik on/off. Może być z powodzeniem używana w wielu krajach, a substancją czynną, która doskonale odstrasza owady jest Praletryna 1.2%.
Preparat działa w pomieszczeniach zamkniętych przeciwko komarom zarówno tropikalnym, jak i europejskim przez 45 nocy przy zastosowaniu 8 godzin podczas doby. Tak długie działanie preparatu zapewnia spokojny sen przez wiele letnich nocy.
Dostępne są też opakowania uzupełniające z płynem.
Preparaty Mugga są laureatami wielu konkursów – między innymi Konsumenckiego Lidera Jakości 2023 – złote godło w kategorii „Preparaty przeciw komarom”.
Sugerowana cena: 49 zł
W Polsce prawdopodobieństwo zakażenia się jedną z tych chorób jest bardzo małe. Warto jednak obserwować reakcje skórne po ukąszeniach tych irytujących, brzęczących owadów. Warto również stosować dostępne środki chroniące przed ukąszeniami komarów dzieci i dorosłych.
ZOBACZ: Co na komary? Domowe sposoby bezpieczne dla dzieci >>
Artykuł zawiera lokowanie produktu Mugga
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.