Opublikowany przez: Paulina22 2014-03-26 15:59:21
Uczuleniowe zmiany zwykle pojawiają w czwartym miesiącu życia (ale i później). Często są to szorstkie policzki, wyglądające jak lakierowane, zaczerwienienia, swędząca wysypka. Na głowie mogą pojawić się żółte łuski.
Zmiany alergiczne mogą mieć postać grudek na podłożu rumieniowym, ale także bąbli różnego kształtu i rozmiaru (czasem zajmujących dużą powierzchnię skóry). Wypryskom alergicznym towarzyszy swędzenie skóry (jest ona wysuszona, łuszczy się, pęka), ale występować może też złe samopoczucie, ból brzucha, katar, kaszel, duszność czy wymioty. Wysypka alergiczna może wystąpić na całym ciele, najczęściej pojawia się na brzuszku, w zgięciach rąk i nóg oraz na buzi (najpierw całe policzki, często też sucha skóra za uszami).
Wielu rodziców zmaga się ze zmianami skórnymi, które powoduje alergia u noworodka. A pielęgnacja skóry jest w tym wypadku niezwykle istotna. Właściwa pielęgnacja skóry małego alergika pozwoli zminimalizować ryzyko problemów ze skórą, a jeśli już się pojawią, tak o nią dbać, by szybko zwalczyć swędzący problem.
Czym jest spowodowana alergia?
Diagnozę powinien postawić lekarz, ale warto, byś i ty umiała rozpoznać najczęstsze rodzaje alergii. Jeśli dziecko ma wysypkę, ale poza tym nic mu nie dolega, wystarczy je przez dzień, dwa obserwować. Być może krostki znikną i wizyta u lekarza nie będzie konieczna. Gdy tak się jednak nie stanie, idź z dzieckiem do dermatologa.
Jeśli natomiast dziecko ma wysypkę, a przy tym gorączkuje, jest osłabione, w takim przypadku najpewniej zaraziło się jedną z chorób wieku dziecięcego. Wysypkę wywołaną infekcją łatwo rozpoznać, bo pojawia się w określonych miejscach i układa w charakterystyczne wzory. Wówczas konieczna jest wizyta u pediatry, który oceni skalę choroby i zaleci odpowiedni sposób leczenia.
Jak pielęgnować skórę noworodka?
1. Starannie dobieraj kosmetyki
Kosmetyki do kąpieli powinny być bezbarwne, bezzapachowe i dostosowane do wieku dziecka.
2. Preparaty stosuj z umiarem
Nawet kiedy dobierzesz idealne preparaty dla swojego brzdąca, nie przesadzaj z ich ilością. Skóra niemowlęcia jest bardzo wrażliwa i ich nadmiar może podrażnić lub uczulić nawet po kilku tygodniach lub miesiącach bezpiecznego używania danego kosmetyku. Dlatego przez pierwszych 3-6 miesięcy lepiej nie stosować zbyt wielu środków pielęgnacyjnych.
3. Wybierz odpowiednie środki do prania
Hipoalergiczne środki do prania Lovela są bezpieczne już od pierwszego dnia życia. Aby w pełni chronić wrażliwą skórę dziecka, zaleca się stosować je do 3. roku życia. Dodatkowo są to najczęściej wybierane w Polsce środki do prania ubranek niemowląt i dzieci. Produkty Lovela są przeznaczone także dla osób z wrażliwą skórą skłonną do alergii. Doskonale nadają się do prania ubrań całej rodziny!
4. Delikatnie, ale dokładnie osuszaj skórę
Po wyjęciu malca z wanienki oraz po każdym myciu pupy osuszaj skórę starannie, docierając do wszystkich załamań i zakamarków. Rób to delikatnie, nie trąc jej ręcznikiem (szczególnie, jeśli dziecko ma wysypkę spowodowaną alergią), tylko lekko dociskając go do ciała miejsce po miejscu.
Partnerem artykułu jest:
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
178.37.*.* 2014.03.31 23:43
Pielęgniując skóre małego alergkia trzeba zwrócić uwagę na czeste nawilżanie skóre emolientami stoswanie emolientów również do kąpieli. Ważne jest też to z jakich materiałów zrobione sa ubranka dziecka0 musza to byc naturalne materiały jak bawełna. Trzeb a też zadbac o dobór odpowiedniego proszku do prania hipoalergicznego, Na poprawę stanu skóry alergika wpływa maja tez probiotyki dla alergików np latopic. Stosując je raz dziennie można w znaczący sposób poprawić stan skóry dziecka
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.