Opublikowany przez:
dimar
2013-07-24 19:04:45
Jak już powszechnie wiadomo adopcja przez rodziny homoseksualne jest zabroniona w naszym kraju, ale ponieważ coraz częściej zdarza się adopcja dziecka przez samotnych (nie będących w związku małżeńskim) mężczyzn bądź kobiety, coraz częściej słyszymy, że dziecko trafia do osoby o odmiennej orientacji seksualnej.
Adopcja dziecka to bardzo poważny krok w zżyciu zarówno dla nowych rodziców, które adoptują dziecko jak i dla dziecka,
Jednak, żeby adopcja dziecka przez pary homoseksualne była w Polsce legalna trzeba będzie trochę poczekać. Przede wszystkim powinno nasz rząd powinien[i] uregulować się sprawy związane z legalizacją związków homoseksualnych, czyli np. wprowadzić prawo do zawierania związków partnerskich.
Poza tym w wykonanym w 2006 roku sondażu, w sprawie adopcji dzieci przez pary tej samej płci, Polska znalazła się, obok Malty, na ostatnim miejscu w całej Unii Europejskiej. Tylko 7% Polaków opowiedziało się za zalegalizowaniem adopcji dziecka przez pary homoseksualne. W Holandii prawo to poparło 69% społeczeństwa, w Szwecji 51%, a w Austrii 44%..
I co dalej ?
Pomimo powoli rosnącej akceptacji dla gejów i lesbijek w Polsce, temat ludzi o odmiennej orientacji jest wciąż dość drażliwy i kontrowersyjny. Nie mówiąc już o zawieraniu przez osoby homoseksualne związków małżeńskich, czy adoptowaniu dziecka. Jednak w dyskusjach na ten temat coraz częściej pojawiają się pytania: Czy lepszy jest pełen miłości dom stworzony przez parę homoseksualną, czy rodzina, w której dziecko nie zaznaje miłości, jest bite lub krzywdzone? Czy para o tej samej płci nie jest w stanie stworzyć takiego samego domu jak małżeństwo heteroseksualne? I jak może wpłynąć na rozwój dziecka obecność dwóch tatusiów lub mam? I czy jest to lepsze, czy gorsze od wychowywania dziecka przez samotne matki lub ojców?
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.
Nie masz jeszcze konta na familie.pl?
Załóż je już teraz!