to taka duszona jest jak wyzej pisała Monika.Wcześniej rodzynki zalewamy wrzatkiem żeby zmiękły,potem szatkujemy kapustę i wrzucamy do garnka i zalewamy wodą,jak kapusta zmięknie wrzuca się rodzynki i dusi jeszcze,doprawia do smaku troche soli,pieprzu i cukru i gotowe!
Jest to gotowana kapusta czerwona z dodatkiem jabłek (najlepiej winnych), cebuli oraz rodzynek, goździków i niewielkiej ilości masła lub smalcu. Kapusta przyprawiona jest cukrem i solą, a po ugotowaniu - dodatkowo octem. W Poznańskiem wraz z pyzami drożdżowymi i kaczką pieczoną z jabłkami stanowi element jednego z tradycyjnych zestawów uroczystego obiadu.
Modra kapusta (śl. modro kapusta) jest również znana na Górnym Śląsku. Podobnie jak w Wielkopolsce jest to określenie na czerwonej kapusty i potrawy z niej przyrządzonej. Na Górnym Śląsku gotuje się ją poszatkowaną, dodaje podsmażonego boczku, po czym soli się, dodaje się octu, pieprzu, surowej lub zeszklonej cebuli, i lekko słodzi. Tradycyjnie jest spożywana z roladą oraz kluskami śląskimi[1].
www.wikipedia.pl