Opublikowany przez: Redakcja Familie Redakcja Źródło artykułu: materiał powstał we współpracy z Dr Beatą Dethloff 2020-08-13 14:18:59
Autor zdjęcia/źródło: materiały partnera
W odkryciu predyspozycji i prawdziwych potrzeb organizmu mogą pomóc… badania nutrigenetyczne Genodiet iGenesis. Czym są i w jaki sposób mogą zmienić na lepsze nasze życie, opowiada dr n. med. Beata Dethloff.
W mediach społecznościowych i magazynach z każdej strony docierają do nas informacje o nowych trendach, super dietach, modnych treningach, zestawach suplementów czy badaniach, które KONIECZNIE musisz wykonać. Czy aby na pewno? Okazuje się, że nie ma jednej recepty na zdrowie i dobre samopoczucie. Ta sama dieta i zestaw ćwiczeń na każdego zadziałają inaczej. Dlaczego? Bo organizm każdego z nas się różni, a zapisane w genach predyspozycje, możliwości i ograniczenia wyznaczają nam ścieżkę, którą warto podążać, by żyć zdrowo i zgodnie z naszymi potrzebami.
Tu z pomocą przychodzi badanie Genodiet iGenesis – mówi dr n. med. Beata Dethloff - badanie na miarę XXI wieku, które dziś jest na wyciągnięcie ręki. Każdy z nas może je wykonać - raz na całe życie. Dzięki specjalnym modułom, możemy badać ważne obszary, a następnie wdrożyć najlepszy dla nas sposób odżywiania, suplementacji i formy ruchu.
Z testu dowiadujemy się, czy w naszym organizmie występują skłonności do chorób przewlekłych, nadwrażliwości pokarmowych, stanów zapalnych i predyspozycje do wybranego typu aktywności sportowych. Jak metabolizujemy witaminy oraz jakim typem metabolicznym jesteśmy: węglowodanowym czy tłuszczowym oraz ile białka potrzebuje nasz organizm do prawidłowego funkcjonowania.
Dowiemy się, jak starzeją się nasze kości i stawy oraz czy mamy predyspozycje do demencji, depresji, zaburzeń pamięci czy choroby Alzheimera. Możemy zbadać wiele obszarów, a wyniki omówić wspólnie z lekarzem lub dietetykiem i zacząć żyć według potrzeb naszego organizmu.
Dr n. med. Beata Dethloff podkreśla przy tym, że podczas konsultacji omówione zostaną wyniki badań, a wcielenie w życie podanego przepisu pozwala nam na osiągnięcie wyższego poziomu energii, lepszego zdrowia i szczupłej sylwetki.
Wielomiesięczne starania o dziecko spędzają sen z powiek wielu parom. Tymczasem okazuje się, że często barierą w zajściu w ciążę są… ukryte stany zapalne w organizmie czy poliformizmy genu MTHFR, co powoduje, że proces metylacji jest zaburzony. Mogą występować przy tym niedobory witamin czy składników mineralnych. Badana jest predyspozycja do zakrzepicy. Niestety nie wszystko pokaże nam rutynowa morfologia. Warto sięgnąć głębiej i dowiedzieć się, jak najwięcej o funkcjonowaniu naszego organizmu. Badania nutrigenetyczne stanowią ogromną pomoc w tym zakresie.
Innym badaniem, które również warto wykonać jest Omega Test, który ocenia m.in. proporcje kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6 oraz poziom utajonego stanu zapalnego w organizmie. Badanie pokazuje nam zawartość kwasów tłuszczowych w każdej błonie komórkowej. Pozwala wdrożyć indywidualne zalecenia żywieniowe przywracające równowagę poziomu kwasów, zwiększając zdolności obronne i regeneracyjne organizmu, chroniąc przed rozwojem schorzeń cywilizacyjnych i przedwczesnym starzeniem oraz zwiększające odporność.
Podobnie rzecz ma się z analizą metabolizmu, wchłaniania i transportu witamin (A, B6, B9 – kwasu foliowego, B12, C, D, E i choliny), a także przyswajania wapnia i magnezu przez organizm, co ma ważny wpływ na funkcjonowanie układu nerwowego, mięśniowego i sercowo-naczyniowego – te analizuje moduł iGenesis Micro. Sensor analizuje nadwrażliwość na sód i kofeinę, alkohol, poziom absorbcji żelaza, określa również predyspozycje do rozwoju genetycznej nietolerancji laktozy i glutenu. Dzięki wiedzy zawartej w badaniu możemy określać naprawdę indywidualną, służącą nam w pełni dietę.
Największe szanse na zajście w ciążę ma zdrowy, pozostający bez stanów zapalnych w równowadze organizm – zwraca uwagę dr n. med. Beata Dethloff. Dzięki badaniom nutrigenetycznym i Omega Test, pacjentka może dowiedzieć się wiele na temat metabolizmu witamin i składników mineralnych, nietolerancji lub nadwrażliwości na pewne składniki pokarmowe w organizmie, tego, jak funkcjonuje system detoksykacji i antyoksydacji oraz jakie stany zapalne toczą się w organizmie. Ta wiedza w połączeniu z badaniami laboratoryjnymi oraz poziomami hormonów, szczególnie tarczycy, pozwala przygotować kobietę i mężczyznę do poczęcia potomka. To ważny krok do spełnienia marzenia o byciu mamą!
Bieganie maratonów, siłownia, crossfit – modne zajęcia sportowe… wcale nie muszą być dla Ciebie odpowiednie. A skoro aktywność to jeden z podstawowych filarów zdrowia, warto dowiedzieć się więcej na temat naszych indywidualnych predyspozycji w tym zakresie. Dzięki Modułowi Fit Sport iGenesis osoby świadomie planujące aktywność w swoim życiu otrzymują cenne informacje z obszaru fizjologii – mówi dr n. med. Beata Dethloff. To badanie dzięki analizie rodzaju włókien mięśniowych pokazuje, jaki rodzaj aktywności fizycznej będzie dla nas najkorzystniejszy – szybkościowy czy wytrzymałościowy. Badanie analizuje także predyspozycje do lipolizy, czyli eliminowania tkanki tłuszczowej. Dzięki badaniu DNA dowiesz się, jakiego rodzaju aktywność jest dla Ciebie ważna, ile treningów w tygodniu zapewni najlepsze efekty oraz jakie przerwy między treningami powinny być zachowane, tak, by uniknąć kontuzji i zregenerować się przed kolejnym wysiłkiem sportowym.
Choroby nowotworowa, cukrzyca, choroba Alzheimera czy choroby sercowo-naczyniowe mogą dotknąć każdego z nas. Czy mamy większe szanse niż inni, że na nie zapadniemy? Jak możemy już dziś temu przeciwdziałać? Odpowiedzi uzyskamy w Module Neuro, Health oraz Micro!
Wybrane moduły badań nutrigenetycznych pozwalają określić m.in. jak funkcjonuje nasz mózg i w jaki sposób możemy przeciwdziałać chorobom związanym z upływającym czasem. – mówi dr n. med. Beata Dethloff. Badania dają informacje o genetycznej predyspozycji do rozwoju hiperglikemii, a tym samym do cukrzycy. Pokazują również, jakie mamy tendencje do rozwoju otyłości brzusznej i zespołu metabolicznego czy chorób układu nerwowego. Ta wiedza to skarb, możemy zapobiegać lub opóźniać występowanie chorób cywilizacyjnych, które są główną przyczyną śmierci Polaków. Otrzymujemy dokładną informację na temat tego, co jest dla nas dobre, a co nam nie służy. To cenna wiedza, którą warto wdrożyć do swojego codziennego życia.
„Ja żyję zgodnie ze swoim DNA od 8 lat i dzięki temu mam smukłą sylwetkę, więcej energii niż 10 lat temu i pełne zdrowie. Warto zrobić wszystko, by zapobiegać a nie czekać na chorobę i być wyłączonym z życia” – mówi dr Beata.
Wyniki badań to inwestycja w swoją przyszłość, której nie da nam żadne inne badanie – podkreśla dr n. med. Beata Dethloff. Najważniejsze jest omówienie tych wyników z lekarzem lub dietetykiem oraz zaimplementowanie porad w codzienne życie. To jest klucz do sukcesu. Możemy świadomie kształtować swoją dietę, suplementację, tryb życia oraz aktywność fizyczną.
Dzięki temu zaczynamy żyć w zgodzie z potrzebami naszego organizmu, a to klucz do zdrowia po to, by mieć dużo energii, szczupłą sylwetkę i cieszyć się życiem.
Materiał powstał we współpracy z dr n. med. Beatą Dethloff
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.