Sposób na spierzchnięte usta: jesienny balsam do ust dla dzieci PRZEPIS - Artykuł
Znajdź nas na

Tworzymy społeczność rodziców

Polub Familie.pl na Facebooku

Poleć link znajomym

Sposób na spierzchnięte usta: jesienny balsam do ust dla dzieci PRZEPIS

Sposób na spierzchnięte usta: jesienny balsam do ust dla dzieci PRZEPIS

Autor zdjęcia/źródło: Chinh Le Duc / Unsplash

Spierzchnięte usta w pierwsze chłody nie będą już dziecięcą zmorą, gdy odpowiednio o nie zadbamy. Poznaj przepis na ekologiczny jesienny balsam do ust dla dzieci, który pokochają tak jak czekoladę.

Jesień to oprócz zmiennej aury i pierwszych chłodów, czas nagminnie popękanych ust. Szczególnie u dzieci. Zanim wyrobią sobie nawyk pamiętania o nie oblizywaniu warg na wietrze, zabezpieczmy je wręczając skuteczny, samodzielnie zrobiony, ekologiczny balsam do ust. Przelany w dyskretny pojemniczek sprawi, że nawet chłopcy będą o nim pamiętać bez dozy obciachu.

Domowy balsam na popękane usta: SKŁADNIKI

Najbardziej skuteczne i bezpieczne kosmetyki dziecięce, to te wykonane samodzielnie w domu. Do wykonania domowego, jesiennego balsamu dla dzieci na spierzchnięte usta potrzebować będziesz:

 - ćwierć łyżki stołowej wosku pszczelego,

- ćwierć łyżki stołowej masła shea

- ćwierć łyżki stołowej masła kakaowego,

- pół łyżki stołowej oleju ze słodkich migdałów,

- ćwierć łyżki stołowej startej gorzkiej czekolady (dla aromatu). 

Domowy balsam na spierzchnięte usta: KROK PO KROKU

Przygotowujemy mały rondelek i słoiczek. Wosk, masło i  olej umieszczamy w słoiczku. Do rondelka wlewamy gorącą (ale nie wrzącą!) wodę, a następnie wstawiamy tam słoiczek (tzw. kąpiel wodna). Czekamy aż wszystkie skłądniki się rozpuszczą (wosk i masło kakaowe mają postać stałą). Gdy składniki się rozpuszczą, dodajemy startą czekoladę. Czekamy aż się rozpuści, wystawiamy słoiczek z kąpieli wodnej i delikatnie blendujemy spieniaczem do mleka. Całość przelewamy do małego słoiczka i odstawiamy do lodówki. Po 20 minutach domowy balsam na popękane usta dla dzieci jest gotowy do użytku!

>>> Czytaj też: Sól emska – na co się ją stosuje i jak działa?