Opublikowany przez: Kowalska 2014-11-28 09:13:03
Wśród najważniejszych funkcjonalności portalu Medlista.pl wyróżnić należy rozbudowaną wyszukiwarkę, ułatwiającą zakup medykamentu online oraz dostęp do informacji na jego temat w kilku kategoriach, tj. przeciwwskazania, dawkowanie, czy działania niepożądane. Specjalnie zaprojektowany algorytm wylicza ocenę ogólną na podstawie wielu składowych. Są to przede wszystkim cechy produktu tj. szybkość działania oraz jego skuteczność, a także ocena łatwości przyjmowania leku, czy reakcji organizmu (występowanie skutków ubocznych).
Pacjent bombardowany
Pacjenci, którzy otrzymują receptę bardzo często skazani są albo na opinię samego lekarza na temat wypisanego leku albo na zdanie farmaceuty. Nie bez wpływu pozostają również otaczające odbiorcę reklamy, bombardujące wzrok i słuch zarówno w przestrzeni miejskiej, jak i w telewizji, radiu czy w sieci. Nie ma zatem pewności, które leki faktycznie przynoszą oczekiwany rezultat, a które są popularne ze względu na działania zastępów specjalistów od marketingu i przedstawicieli handlowych firm farmaceutycznych. Z tego też powodu powstała platforma, do której pacjent będzie miał zaufanie. Idea zrodziła się głównie z dwóch powodów: po pierwsze - nie ma jednego uporządkowanego miejsca w Internecie, jeśli chodzi o taką bazę, a po drugie - z powodu opinii, które sami użytkownicy serwisu mogą na nim zostawiać, a które dadzą rzetelny obraz działania leków – tłumaczy Norbert Wilandt – pomysłodawca, założyciel serwisu Medlista.pl.
Trendy konsumenckie
Portale gromadzące opinie innych to według badań Nielsena najsilniej działająca na użytkowników sieci rekomendacja. Należy jednak pamiętać, że w przypadku leków mogą posłużyć jedynie za wstępne źródło wiedzy na temat składu i działania, ale aby faktycznie doszło do zakupu medykamentu – niezbędna jest konsultacja lekarska. Nie zawsze jednak w gabinecie jest czas na to, by szczegółowo omówić działanie leku i wtedy z pomocą może przyjść portal, na którym w prosty i szybki sposób możemy znaleźć informacje o przepisanym lub zalecanym leku. Sprawę ułatwiłby kontakt ze specjalistą online, jak to ma miejsce w Wielkiej Brytanii. W warunkach polskich na dzień dzisiejszy nie jest to możliwe.
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.