Opublikowany przez: Kasia P. 2018-11-19 11:08:16
Autor zdjęcia/źródło: unsplash
Zdecydowanie za mało się mówi o wpływie telefonów komórkowych i generowanego przez nie promieniowania elektormagnetycznego (EMF) na nasze zdrowie. Jednocześnie nikt nie udaje, że takiej korelacji nie ma. Praktycznie wszyscy wiemy, że z telefonu trzeba korzystać rozsądnie. Dla przypomnienia mam 5 praktycznych porad, które warto wprowadzić do swojej codzienności po to, by nie mieć takich dolegliwości jak: bóle głowy, podwyższone ciśnienie krwi, zaburzenia snu i pamięci.
Zamiast przykładać non stop telefon do ucha, warto przestawić się na słuchawki lub korzystać z głośnika. W ten sposób nie tylko lepiej będziemy słyszeć rozmowę, lecz także ograniczamy wchłanianie fal elektromagnetycznych przez płaty skroniowe mózgu.
Zdecydowanie dobrze jest unikać korzystania z telefonu, kiedy zasięg jest słaby, ponieważ wtedy telefon emituje więcej fal elektromagnetycznych, próbując utrzymać słabe połączenie z wieżą.
Z poprzedniego punktu wynika także zasada związana z korzystaniem z telefonu z podróży, ponieważ zwykle podczas niej zasięg jest zmienny. I znów telefon emituje więcej fal, walcząc o zasięg między kolejnymi nadajnikami. O całkowitym zakazie korzystania z telefonu podczas prowadzenia samochodu chyba nie trzeba przypominać z uwagi na oczywiste zasady bezpieczeństwa.
Noszenie telefonu w kieszeni może wpływać na naszą płodność. Są badania mówiące o tym, że u mężczyzn ilość plemników spada o 1/3 w wyniku noszenia telefonu w spodniach. Promieniowanie nie pozostaje zatem bez wpływu dla innych miękkich tkanek naszego ciała.
Ostatnie, ale chyba najważniejsze! Większość z nas, nastawiając budzik na rano popełnia ten błąd i kładzie na noc telefon przy poduszce. Jest to bardzo niezdrowe i może zaburzać nasz sen. Pamiętaj by kłaść z dala os siebie na noc lub chociaż włączać tryb samolotowy, który minimalizuje emisje promieniowania.
Zdecydowanie najtrudniej jest wyprostować swoje nawyki, ale jednocześnie to one prowadzą nas na prostą ścieżkę zdrowia. Mimo, że wymaga to nieco rozrachunku z własnymi przyzwyczajeniami, zdecydowanie warto przestawić się na kilka prostych zasad związanych z korzystaniem z telefonu.
Artykuł okazał się przydatny? Zostaw mi swój komentarz pod artykułem! :)
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
Stokrotka 2018.11.20 17:41
Jeszcze tylu rzeczy nie wiemy.. a zwłaszcza o tym czego nie widać. A to takie ważne!
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.