Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Redakcja Familie Redakcja 2022-08-18 12:07:45
Autor zdjęcia/źródło: mat. partnera artykułu
Serum do twarzy to kosmetyk, który według badań, zawiera bardzo wysokie stężenie naturalnych substancji aktywnych (np. ekstrakty, minerały, witaminy). Najczęściej substancje aktywne są pozyskiwane z ekologicznych upraw, są więc pochodzenia roślinnego – zdarzają się również, aczkolwiek w mniejszym stopniu substancje aktywne pochodzenia zwierzęcego. Ich silne stężenie ma swoje przełożenie na dobroczynne i wyjątkowe działanie. Według wielu dermatologów oraz kosmetologów, najlepsze serum do twarzy powinno składać się z około 70% silnie skoncentrowanych substancji aktywnych. Dla porównania i zobrazowania innowacyjności produktu, warto przedstawić, że wysokowyspecjalizowany krem do twarzy zawiera ich tylko około 10 - 15 %. Dodatkowo, serum do twarzy posiada holistyczne (kompleksowe) działanie, co oznacza, że wykazuje wszechstronne działanie, dlatego też często jest stosowane jako ukierunkowane rozwiązanie na określone problemy skórne np. serum regenerujące czy serum przeciwzmarszczkowe. Ogromną zaletą serum do twarzy jest także fakt, iż składa się ono z molekuł o bardzo małych cząsteczkach – o wiele mniejszych aniżeli w innych produktach kosmetycznych, które świetnie (szybko oraz łatwo) docierają w głębokie partie skóry. Serum do twarzy również wykazuje rewelacyjną absorpcję w głąb skóry oraz nie pozostawia na jej powierzchni tłustego filtra. Należy wspomnieć, że serum do twarzy może posiadać różnorodne konsystencje (np. żel, lekki krem czy olejek), co jest uzależnione od jego przeznaczenia oraz finalnego składu. Dodatkowo, serum do twarzy można skategoryzować na sposób działania czy miejsce stosowania. Ze względu na sposób działania można wyróżnić odmładzające serum do twarzy, przeciwzmarszczkowe serum do warzy, nawilżające serum do twarzy, witaminowe serum do twarzy czy normalizujące serum do twarzy oraz wiele innych serum o specjalnym działaniu. Specjaliści podkreślają, ze serum do twarzy to kluczowy element codziennej pielęgnacji – sprzymierzeniec młodej, pięknej oraz zdrowej skóry.
Istnieje kilka istotnych wskazówek dotyczących stosowania serum do twarzy, aczkolwiek nie istnieją ścisłe wytyczne co do jego stosowania. Najważniejszą zasada związana jest z aplikowaniem serum wyłącznie na prawidłowo oczyszczoną oraz tonizowaną skórę. Specjaliści podkreślają, iż jest to bardzo ważne. Ponadto, wyróżnić można kilka sposobów stosowania serum do twarzy. Pierwszy sposób to nałożenie samego serum do twarzy na skórę (kilka kropel) a następnie, po kilku minutach zaaplikowanie również odpowiedniego kremu do twarzy. Kolejna metoda to nałożenie na cerę mieszanki kilku kropel serum do twarzy i minimalnej ilości kremu. Istnieje również trzecia metoda, według której serum do twarzy można z powodzeniem połączyć z wybranym olejkiem np. olejkiem rozświetlającym. Warto wspomnieć, że serum do twarzy może być stosowane codziennie – i to zarówno rano, jak i również wieczorem. Zaleca się sięgać po nie zawsze wtedy, kiedy skóra twarzy potrzebuje efektywniejszej i intensywniejszej pielęgnacji np. w okresie jesienno – zimowym. Skóra dojrzała z pewnością potrzebuje systematycznego stosowania serum do twarzy, z kolei skóra osoby młodej może potrzebować jej tylko od czasu do czasu nowej generacji, innowacyjne serum do twarzy jest ponadto całkowicie bezpieczne i może być stosowane przez cały rok, niezależnie od pory roku. Wyjątek stanowi złuszczające serum do twarzy, które w swoim składzie zawiera kwasy złuszczające.
Ekologiczne serum to twarzy to innowacyjny element w codziennej pielęgnacji. Kosmetolodzy oraz dermatolodzy podkreślają, że sprawdza się ono świetnie w przypadku wielu różnych problemów skórnych np. trądzik. Regularne stosowanie naturalnego serum do twarzy to bomba substancji aktywnych, która niesie za sobą wiele korzyści dla skóry. Do najważniejszych należy:
Ochrona przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych
Maksymalne odżywienie oraz nawilżenie skóry
Poprawa krążenia
Przyśpieszenie regeneracji komórek skóry, również naskórka, który uległ uszkodzeniu – wspomaga procesy naprawcze naskórka
Redukuje przebarwienia
Wspomaganie produkcji ważnych substancji np. kolagenu oraz napięcia skóry
Pogrubienie zewnętrznej warstwy skóry, co wpływa na jej jędrność oraz gładkość (wygładza skórę)
Ogólna poprawa wyglądu skóry, wpływ na poprawę tekstury skóry
Wpływ na funkcję skóry
Wyrównanie kolorytu skóry
Ochrona skóry przed niedoskonałościami
Łagodzenie podrażnień oraz stanów zapalnych
Zminimalizowanie procesu powstawania porów
Literatura:
Pawlaczyk M., Korzeniowska K., Rokowska-Waluch A., Witamina C i skóra., Farmacja Współczesna, 2012.
Jurkowska S., Surowce kosmetyczne., 2005.
Dover J.S., Metody wypełniania tkanek miękkich stosowane w kosmetologii., 2005.
Senelle, Serum - naturalne, ekologiczne serum do twarzy - https://senelle.pl/serum/.
Bocho-Janiszewska A., Jastrzębska A., Wasilewski T., Rola rodzaju promotora przez naskórkowego transportu składników aktywnych w kształtowaniu jakości serum kosmetycznego., 2020.
Pytkowska K, Arct J., Wiedza o kosmetykach. Podstawy., 2021.
Glinka R., Rceptura kosmetyczna z elementami kosmetologii., 2008.
Górska A., Graoś A., Prejsnar-Wiśniewska R., Sadlik E., Profesjonalna pielęgnacja twarzy, 2018.
Korzeniowska K., Pawlaczyk M., Kwas hialuronowy – nie tylko kosmetyk., Farmacja Współczesna, 2014.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.