dzieci z autyzmem
- Zarejestrowany: 30.03.2011, 15:58
- Posty: 9
witam. jestem mama 2 letniego kacperka, niedawno u mojego syna psycholog stwierdzil autyzm dzieciecy. ale czeka nas jeszcze komisja lekarska i psychiatra. ta wiadomosc z nog mnie zwalila, kacper jest usmiechnietym chłopcem, chodzi, biega jedynie co nas zaniepokoilo to to ze nie sygnalizuje swoich potrzeb fizjologicznych, nie umie wskazac palcem na rzecz ktora ma pokazac, macha raczkami jak ptaszek, ie umie pokazac nawet gdzie mama i tata.czy ktoras mama jest w podbnej sytuacji? i czy moj syn bedzie sam funkcjonowal? prosze o porady mam z doswiadczeniem
- Zarejestrowany: 26.01.2010, 18:21
- Posty: 18946
moja koleżanka ma synka z autyzmem . Chłopiec jest w 3 klasie skoły podstawowej . Uczęszcza do placówki dla dzieci z tym schorzeniem ...
- Zarejestrowany: 13.04.2012, 23:04
- Posty: 2
Kochana, mój 7 letni Fabian jest dzieckiem autystycznym. Lekarze zdiagnozowali go wieku 3 lat. Nie mówił, nie wskazywał, nie reagował na nas na swoje imię, krótko mówiąc miał prawie wszystkie cechy autyzmu. Teraz pójdzie od września do 1 klasy, normalnej w normalnej szkole u nas na wsi. Postarałam się tylko, żeby miał nauczyciela wspomagającego (oligofrenopedagoga). Wypiszę Ci w punktach jak mniej więcej go z tej choroby wyprowadziłam:
3 do 4 rok życia
1. Wizyty u psychiatry, psychologa, dobrego neurologa.
2. Neurolog skierował nas na badania do Centrum zdrowia dziecka i matki na Ligocie w Katowicach (polecam dr Surmacz, pracuje w przychodni w Ligocie i w http://www.centrumincorpore.pl/, albo dr Pietruszewskiego, pracuje na oddziale neurologicznym w Ligocie i przyjmuje pryw. w http://mini-klinika.com.pl/).
3. Zapisałam go do Oddziału SPECJALNEGO w przedszkolu integracyjnym w Lędzinach http://mp2ledziny.edupage.org/ tam jest oddział dla dzieci autystycznych.
4. Zaczęłam mu podawać IQ po 3 kapsułki 2 razy dziennie. - po 2 miesiącach od zażywania zaczął wydawać dźwięki, po ok 5 mies powiedział kukuryku - sukces.
5. Chodziłam na wizyty do Poradni Psychologiczo-pedagogicznej do psychologa i logopedy. Ponadto tam uzyskałam orzeczenie o kształceniu specjalnym i opinię o wczesnym wspomaganiu rozwoju (potrzebne do przyjęcia do przedszkola i na inne terapie)
6. W przedszkolu miał terapię SI, montessori, dogoterapię,logopedę, zajęcia pedagogiczne i surdopedagoga, w sali doświadczeń świata oraz cały czas pod opieką oligofrenopedagoga i pomocy pedagoga (na max 5 dzieci).
To poniżej działo się w wieku 4 do 5 roku życia.
7.Na wiosnę dostaje w prezencie małego kotka i ma się nim opiekować. Już dużo rozumie i jak kotek zrobi kupkę pomaga mi nawet czyścić kuwetę, nalewa mleczka, czyści miseczk, dba o kotka i bawi się z nim. Moje zadowolenie bo to miało swój cel - latem urodził mu się braciszek, tym sposobem przygotowałam go do opieki nad nim i do tego, że teraz ja będę miała mniej czasu dla Fabiana, bo muszę się zająć Dzidziusiem.
8. Po narodzinach Witka Fabiankowi tak jakby otworzyły się oczy - zaczął bardzo dużo rozumieć. Zaczyna wydawać odgłosy dźwiękonaśladowcze, przyporządkowuje je do określonych zwierząt, rzeczy itp. Poza tym uzyskał trochę swobody, bo nie zawsze go miałam na oku. Stał się samodzielny. Zaczął się ubierać, rozbierać itp.
9. Nadal przedszkole dochodzi psycholog na codzień, hipoterapia.
10. Dalej podaję IQ - poprawa koncentracji
11. Na wiosnę 2,5 miesiąca intensywnej terapii biofeedback w prywatnej klinice - po 3 razy w tygodniu - Fabian po kilku seansach zaczyna wymawiać pojedyncze słowa adekwatne do sytuacji - Popłakałam się w klinice. Po zakończeniu terapii było już bardzo dużo słów, ale jeszcze brak zdań, nawet prostych.
5 do 6 roku życia.
12. W przedszkolu przechodzi do grupy integracyjnej: 20 dzieci w tym 5 niepełnosprawnych, 2 Panie wych oligofrenopedagożki - super sprawa.
13. Od września zaczynamy terapię Johannsena w Centrum słuchu i mowy w katowicach http://www.csim.pl/. Ma trwać cały rok. Oczywiście prywatnie.
14. Od października, czyli po miesiącu w grupie integracyjnej i po miesiącu terapii Johansena zaczyna mówić zdaniami i zaczyna samodzielnie rysować - nie przespałam nocy z radości, bo stało się to prawie z dnia na dzień.
15. Od sierpnia wywalczyłam biofeedback w naszej poradni psych-pedagog. 1 raz w tygodniu i trwa ona do dnia disiejszego.
16. W listopadzie urodził się mu 2 braciszek. Luz totalny. Teraz może grać na komputerze i zajmuje się już swoimi sprawami.
17. W czerwcu Fabian już jako 6 sześciolatek dostał opinię klasyfikacyjną do szkoły - czyli mógł już iść do 1 klasy tym wcześniejszym trybem, ale jeszcze go zostawiłam w przedszkoluna ten rok, bo jednak emocjonalnie nie jest do końca ok. Dodam, że wystąpił w 2 przedstawieniach w przedszkolu, jasełka i zakończenie roku - na zakończeniu nawet mówił wierszyk.
6 do 7 roku życia.
18. od września normalna grupa w przedszkolu - były trochę problemy z adaptacją, ale się okazało, że Panie nie wprowadziły grupy w chorobę Fabiana i dzieci się od niego odsuwały, po 2 pogadankach z dziećmi jest wszystko ok.
19. Koniec Johansena, biofeedback cały czas.
20. W przedszkolu wszystkie terapie jak dawniej. Rozwiązuje wszystkie zadania jak reszta dzieci. Ma problemy z odpowiedziami ustnymi. Jednak to przetwarzanie jest opóźnione. Ale na codzień gada jak najęty. Gębusia mu się nie zamyka.
21. Od września chodzimy na religię grupową do nas do parafii, bo za 2 tyg przystępuje do komunii (u nas jest wczesna komunia św.). Zdał już prawie wszystko do komunii. To znaczy, że już potrafi się uczyć i zapamiętywać jak normalne dziecko. Wymawia ładnie zdania, nie ma już problemów z odmianą wyrazów. Jak go poprawiamy to spokojnie powtarza. Jest trochę nerwowy - ale mam nadzieję, że w miarę dojrzewania się uspokoi.
Oczywiście na początku postarałam się o orzeczenie o niepełnosprawności - z orzeczeniem do GOPSU albo MOPSu o zasiłek pielęgnacyjny i o specjalne usługi opiekuńcze (mnie się udało zdobyć fizjoterapeutę, który dojeżdża do nas do domu 2 razy w tyg od 2 lat).
Teraz jeśli dziecko dojeżdża do przedszkola poza swoją gminą przysługuje zwrot kosztow dojazdu (pytaj w urzędzie gminy lub miasta w edukacji).
Aha, w wakacje jeździł 2 razy w tyg do ośrodka Caritasu na zajęcia popołudniowe, po to, żeby nie nabrał złych nawyków w domu przez wakacje.
Tyle zapamiętałam. Mam nadzieję, że Ci to pomoże. Bo ja działałam na ślepo i sama szukałam terapii. Niestety żaden lekarz nie powie co teraz robić. Na szczęście miałam też fajną panią psych w poradni PP, która podpowiedziała mi o przedszkolu i o terapii johansena i o IQ.
Pozdrawiam
- Zarejestrowany: 01.02.2012, 12:58
- Posty: 51
A co myślicie o przedszkolach terapeutycznych dla dzieci z autyzmem?
Mój syn ma autyzm i stoję właśnie przed decyzją co dalej...
Mieszkamy obecnie w Warszawie. Placówek tutaj nie brakuje. Mamy diagnozę, ale nie bardzo wiem co dalej. Nie wiem czy posłać syna do takiego przedszkola, czy lepiej zostawić go w domu i chodzić z nim tylko na terapię.
Czy ktoś z własnego doświadczenia może napisać jakie są możliwości, co wybrał itd?
- Zarejestrowany: 27.03.2015, 15:22
- Posty: 19
Przede wszystkim dużo zależy od tego jak Twój syn funkcjonuje. Bo być może faktycznie nie odnalazłby się np w przedszkolu integracyjnym. Tego nie wiem, to powinien stwierdzić specjalista Napiszę Ci jak to było u nas.
Mój syn również ma zdiagnozowany autyzm Podjęliśmy decyzję, że posyłamy go do przedszkola terapeutycznego (Promitis). W przedszkolu miał prowadzoną terapię, grupy były małe, kameralne, 2 terapeutów na grupę więc super warunki. Syn brał udział min w zajęciach logopedycznych, terapii ręki i rozwijającego ruchu Sherborn, muzykoterapii. Widzieliśmy, że robi duże postępy
Syn był przez jakiś czas w grupie terapeutycznej w której był przygotowywany do integracji i dzięki temu mógł przejść potem do oddziału integracyjnego. W takim oddziale integracyjnym są dzieci wyłącznie wysoko funkcjonujące oraz dzieci zdrowe.
Ja wiem, że to może brzmieć trochę jak czarna magia i sporo tych informacji na raz, ale spokojnie, do wszystkiego można dojść powolutku pracą i terapią z dzieckiem
Jeśli masz jakieś wątpliwości co będzie dobre dla Twojego syna, wybierz się do którejś z placówek Promitis w Warszawie, przedstaw problem, porozmawiaj i wtedy zobaczysz co dalej.
- Zarejestrowany: 01.02.2012, 12:58
- Posty: 51
Dziękuję Ci bardzo za tak obszerną odpowiedź. Wyszukałam już tą placówkę Promitis w necie, widzę, że mają bardzo dużo informacji na stronie, więc wieczorem na spokojnie do tego siądę i będę czytać...
Ja nawet nie za bardzo orientuję się jeszcze w tych wszystkich terapiach które wymieniłaś, więc muszę poświęcić na to więcej czasu...
Witam serdecznie :) Pewnie proszono już Panie o wypełnienie tysiąca ankiet, które mają posłużyć do prac magisterskich i rozumiem, że głowa już tego pełna. Ja również jestem studentką psychologii, która potrzebuje zbadać wsparcie społeczne i zasoby matek ,które wychowują dzieci z autyzmem. Temat taki obrałam ponieważ wraz z rodzicami, zajmujemy się moim autystycznym bratem i już na samym początku studiów wiedziałam, że praca będzie dotyczyć tego zagadnienia. Dlatego proszę o poświęcenie kilkudziesięciu minut i wypełnienie trzech kwestionariuszy. Ankiety są anonimowe i wykorzystane tylko do celów badawczych. Życzę wszystkim matkom cierpliwości, siły i zdrowia dla Waszych pociech ponieważ wiem ile pracy i serca trzeba włożyć w ich wychowywanie . Z góry dziękuję wszystkim osobom, które przeznaczyły swój czas i będą częścią mojej pracy magisterskiej. Oczywiście jeżeli któraś z Pań chce poznać wyniki, albo ma jakieś pytania, proszę pisać na maila: karsze@wp.pl Pozdrawiam! Karolina Szerner :)
http://moje-ankiety.pl/respond-76394.html
- Zarejestrowany: 16.12.2015, 13:01
- Posty: 2
Szanowni Panśtwo!
Jestem studentką V roku dietetyki klinicznej na Wydziele Lekarskim CMUJ. Piszę pracę magisterską na temat roli odżywiania i diety u dzieci z zaburzeniami austystycznymi.
Bardzo prosiłabym rodziców posiadających dziecko z zaburzeniami autyzmu o uzupełnienia króciótkiej ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1-Pv7Q76d4SuRBJlaFH6UtAbOwqADfmsk01hW8Fr...
oraz dłuższego już trochę kwestionariusza:
https://docs.google.com/forms/d/196LuFKmrMJm2ytZch2ec1Xcga3VcGWwk0zApqny...
Poświęcając czas na wypełnienie ankiet, bardzo mi Pastwo pomożecie.
Badania przeprowadzane są oczywiście anonimowo i posłużą do mojej własnej pracy.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
- Zarejestrowany: 19.01.2016, 10:45
- Posty: 2
Szanowni Państwo,
Zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc w badaniach ankietowych do mojej pracy magisterskiej dotyczącej oceny stanu odżywienia i sposobu żywienia dzieci z autyzmem.
Będę bardzo wdzięczna za poświecony czas na uzupełnienie poniższej ankiety,
http://www.survio.com/survey/d/W1V9U5C0L6T4T6L3W
Pozdrawiam wszystkich bardzo ciepło.
Jednocześnie zapraszam do kontaktu odnośnie żywienia dzieci ze spektrum autyzmu. Postaram się odpowiedzieć na wszelkie Państwa pytania czy wątpliwości :)
- Zarejestrowany: 17.09.2015, 08:44
- Posty: 19647
moj Gabrys tez ma podejrzenie ale tylko temu ze malo mowi ale nawet jakby mial to bym byla z niego dumna bo jest bardzo zdolny potrafi wszystko kolorami ukladac :) i zaczyna robic postepy w mowieniu dzieki czytaniu :)
- Zarejestrowany: 26.01.2010, 18:21
- Posty: 18946
Mam w grupie 2 dziewczynki / bliźniaczki / , których zachowanie wskazuje na autyzm , jednak rodzice ich robią wszystko , by opóźnić przeprowadzenie diagnozy .
- Zarejestrowany: 17.09.2015, 08:44
- Posty: 19647
Mam w grupie 2 dziewczynki / bliźniaczki / , których zachowanie wskazuje na autyzm , jednak rodzice ich robią wszystko , by opóźnić przeprowadzenie diagnozy .
i to jest wielki błąd...
- Zarejestrowany: 26.01.2010, 18:21
- Posty: 18946
Mam w grupie 2 dziewczynki / bliźniaczki / , których zachowanie wskazuje na autyzm , jednak rodzice ich robią wszystko , by opóźnić przeprowadzenie diagnozy .
i to jest wielki błąd...
Zwróciłyśmy się nawet o pomoc do Sądu Rodzinnego , który zobowiązał rodziców do przeprowadzenia tej diagnozy . Czekamy , co bedzie dalej , bo diagnozy nadal nie ma .
- Zarejestrowany: 17.09.2015, 08:44
- Posty: 19647
Mam w grupie 2 dziewczynki / bliźniaczki / , których zachowanie wskazuje na autyzm , jednak rodzice ich robią wszystko , by opóźnić przeprowadzenie diagnozy .
i to jest wielki błąd...
Zwróciłyśmy się nawet o pomoc do Sądu Rodzinnego , który zobowiązał rodziców do przeprowadzenia tej diagnozy . Czekamy , co bedzie dalej , bo diagnozy nadal nie ma .
nie rozumiem takich rodzicow , z dziecmi trzeba pracować eh
- Zarejestrowany: 20.02.2016, 20:39
- Posty: 1
Witam serdecznie i z góry przepraszam za off-top. Bardzo jednak proszę o wyrozumiałość i poświęcenie mi kilku minut.
Swoją prośbę kieruję do Mam dzieci ze spektrum autyzmu z całego świata, ale bałam się, że jeśli założę nowy temat na forum nikt nie zwróci na niego uwagi.
Jestem studentką V roku psychologii i absolwentką pedagogiki. Już dawno zainteresowania zawodowe skupiałam na autyzmie i tematach z nim związanych, pracowałam zawodowo jak też wolontariacko z dziećmi z autyzmem, ZA jak też ich rodzicami, stąd licencjat jak i magisterka jest własnie na temat autyzmu. Jestem szczególnie zafascynowana metodą Son- Rise, ale o tym napiszę oddzielny post, bo szykuję się naprawdę ważne i wartościowe wydarzenie- Raun Kauffman przyjeżdża do Polski na wykłady i warsztaty, na co już serdecznie zapraszam.
Wracając do tematu, zwracam się z ogromną prośbą o wypełnienie poniższej ankiety potrzebnej do obrony pracy magisterskiej. Badanie potrwa kilka minut- wiem jak ciężkie czasem jest wyegzekwowanie nawet tak krótkiego czasu przy dzieciach, jednak bardzo proszę- tradycyjna metoda roznoszenia testów po placówkach oświatowych mnie zawiodła ( z 40 ankiet odzyskałam 4...), dlatego mam nadzieję, że tym razem odniosę sukces i już za jakis czas się obronię.
Jeszcze raz bardzo dziękuję za uwagę, pozdrawiam i życzę duużo sił, które są Wam naprawdę potrzebne- Asia Zembrzucka
link do badania:https://docs.google.com/forms/d/1yTzulBYLxvsMcAlEXdNp1EIjaSqi3XXtpqN7mICapqM/viewform?c=0&w=1
- Zarejestrowany: 17.09.2015, 08:44
- Posty: 19647
Witam serdecznie i z góry przepraszam za off-top. Bardzo jednak proszę o wyrozumiałość i poświęcenie mi kilku minut.
Swoją prośbę kieruję do Mam dzieci ze spektrum autyzmu z całego świata, ale bałam się, że jeśli założę nowy temat na forum nikt nie zwróci na niego uwagi.
Jestem studentką V roku psychologii i absolwentką pedagogiki. Już dawno zainteresowania zawodowe skupiałam na autyzmie i tematach z nim związanych, pracowałam zawodowo jak też wolontariacko z dziećmi z autyzmem, ZA jak też ich rodzicami, stąd licencjat jak i magisterka jest własnie na temat autyzmu. Jestem szczególnie zafascynowana metodą Son- Rise, ale o tym napiszę oddzielny post, bo szykuję się naprawdę ważne i wartościowe wydarzenie- Raun Kauffman przyjeżdża do Polski na wykłady i warsztaty, na co już serdecznie zapraszam.
Wracając do tematu, zwracam się z ogromną prośbą o wypełnienie poniższej ankiety potrzebnej do obrony pracy magisterskiej. Badanie potrwa kilka minut- wiem jak ciężkie czasem jest wyegzekwowanie nawet tak krótkiego czasu przy dzieciach, jednak bardzo proszę- tradycyjna metoda roznoszenia testów po placówkach oświatowych mnie zawiodła ( z 40 ankiet odzyskałam 4...), dlatego mam nadzieję, że tym razem odniosę sukces i już za jakis czas się obronię.
Jeszcze raz bardzo dziękuję za uwagę, pozdrawiam i życzę duużo sił, które są Wam naprawdę potrzebne- Asia Zembrzucka
link do badania:https://docs.google.com/forms/d/1yTzulBYLxvsMcAlEXdNp1EIjaSqi3XXtpqN7mICapqM/viewform?c=0&w=1
- Zarejestrowany: 09.03.2016, 10:15
- Posty: 1
A co myślicie o przedszkolach terapeutycznych dla dzieci z autyzmem?
Mój syn ma autyzm i stoję właśnie przed decyzją co dalej...
Mieszkamy obecnie w Warszawie. Placówek tutaj nie brakuje. Mamy diagnozę, ale nie bardzo wiem co dalej. Nie wiem czy posłać syna do takiego przedszkola, czy lepiej zostawić go w domu i chodzić z nim tylko na terapię.
Czy ktoś z własnego doświadczenia może napisać jakie są możliwości, co wybrał itd?
W przedszkolach terapeutycznych pracują specjaliści, m.in psycholog, logopeda, terapeta, którzy pracują z dzieckiem indywidulanie i z innymi dziećmi w małych grupach. Moim zdaniem zdecydowanie taka placówka. W palcówce są też grupy wsparcia dla rodziców, którzy mają wiele obaw i pytań. Podejście do dziecka jest bardzo indywidulane, w zależności od diagnozy i potrzeb dziecka, bo każde dziecko jest inne. Osobiście mogę polecic Małe Kajtki Warszawa-Ochota, gdzie chodzą moi znajomi ze swoim 4letnim dzieckiem i są bardzo zadowoleni.
- Zarejestrowany: 23.04.2013, 18:58
- Posty: 12534
Witam serdecznie i z góry przepraszam za off-top. Bardzo jednak proszę o wyrozumiałość i poświęcenie mi kilku minut.
Swoją prośbę kieruję do Mam dzieci ze spektrum autyzmu z całego świata, ale bałam się, że jeśli założę nowy temat na forum nikt nie zwróci na niego uwagi.
Jestem studentką V roku psychologii i absolwentką pedagogiki. Już dawno zainteresowania zawodowe skupiałam na autyzmie i tematach z nim związanych, pracowałam zawodowo jak też wolontariacko z dziećmi z autyzmem, ZA jak też ich rodzicami, stąd licencjat jak i magisterka jest własnie na temat autyzmu. Jestem szczególnie zafascynowana metodą Son- Rise, ale o tym napiszę oddzielny post, bo szykuję się naprawdę ważne i wartościowe wydarzenie- Raun Kauffman przyjeżdża do Polski na wykłady i warsztaty, na co już serdecznie zapraszam.
Wracając do tematu, zwracam się z ogromną prośbą o wypełnienie poniższej ankiety potrzebnej do obrony pracy magisterskiej. Badanie potrwa kilka minut- wiem jak ciężkie czasem jest wyegzekwowanie nawet tak krótkiego czasu przy dzieciach, jednak bardzo proszę- tradycyjna metoda roznoszenia testów po placówkach oświatowych mnie zawiodła ( z 40 ankiet odzyskałam 4...), dlatego mam nadzieję, że tym razem odniosę sukces i już za jakis czas się obronię.
Jeszcze raz bardzo dziękuję za uwagę, pozdrawiam i życzę duużo sił, które są Wam naprawdę potrzebne- Asia Zembrzucka
link do badania:https://docs.google.com/forms/d/1yTzulBYLxvsMcAlEXdNp1EIjaSqi3XXtpqN7mICapqM/viewform?c=0&w=1
proszę!
- Zarejestrowany: 07.04.2016, 10:39
- Posty: 1
Witam.
Oferuję Państwu autorskie pomoce terapeutyczne i dydaktyczne w niskich cenach, przygotowane pod kątem rozwijania wszystkich procesów poznawczych u dzieci .Moja oferta skierowana jest do Placówek Oświatowych ( przedszkoli w tym specjalnych, integracyjnych, szkół), logopedów, terapeutów oraz rodziców dzieci z autyzmem, z Zespołem Aspergera, Downa, Niepełnosprawnością intelektualną. Przygotowane pomoce, zostały opracowane przez specjalistów w tym pedagogów specjalnych, terapeutów mających doświadczenie w pracy z dziećmi z różnymi zaburzeniami rozwojowymi. Posiadam pomoce terapeutyczne od wieku niemowlęcego do szkolnego. Wszystkie są starannie wykonane pod względem graficznym, laminowane (aby zwiększyć trwałość i mogły posłużyć wiele lat). Szeroki wybór i atrakcyjne ceny. Moim celem jest wspomaganie rozwoju dzieci, poprzez stosowanie terapii już od najmłodszych lat. W mojej ofercie pomoce terapeutyczne w tym plansze terapeutyczne m.in Plan aktywności dnia dla dzieci z autyzmem, Tablica obowiązków, kalendarze edukacyjne, pomoce rozwijające percepcję wzrokową, logiczne myślenie, spostrzeganie, koncentrację, umiejętności społeczne, naukę emocji, doskonalące umiejętności czytania, umiejętności matematyczne, kreatywne książki do wielokrotnego uzupełniani. Posiadam również pomoce oparte na metodzie krakowskiej, tablice magnetyczne w tym tablice motywacyjne dla dzieci, kalendarze, zegary. W ofercie również pomoce dydaktyczne i wyprawki dla przedszkoli, szkół m.in. Alfabet, kodeks przedszkolaka, kodeks ucznia, tablice obecności, tablice motywacyjne dla grup przedszkolnych i szkolnych. Dla urozmaicenia stosowaniapomocy oferuję również rzepę samoprzylepną, za pomocą której łatwiej manipulować elementami.
Zapraszam na moją stronę internetową www.pomoceterapeutyczne.com
Zapraszam na mój fanpage https://www.facebook.com/pomoceterapeutyczne/
Pozdrawiam
Anna Tumkiewicz
"Mądra Sowa" Pomoce dadaktyczne i terapeutyczne
ul. Olimpijczyków 21
84-300 Lębork
- Zarejestrowany: 29.04.2016, 13:42
- Posty: 1
Dzień dobry, bardzo proszę o wypełnienie ankiety dedykowanej rodzicom z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. https://spmjm.typeform.com/to/Qj5BEP z góry bardzo dziękuję !
- Zarejestrowany: 10.03.2016, 12:28
- Posty: 144
moj Gabrys tez ma podejrzenie ale tylko temu ze malo mowi ale nawet jakby mial to bym byla z niego dumna bo jest bardzo zdolny potrafi wszystko kolorami ukladac :) i zaczyna robic postepy w mowieniu dzieki czytaniu :)
A w jakim jest wieku Twój Gabryś?