nie chcę, żeby nosiły jego nazwisko - Forum
Znajdź nas na

Tworzymy społeczność rodziców

Wątek: 

nie chcę, żeby nosiły jego nazwisko

1odp.
Strona 1 z 1
Odsłon wątku: 3108
Avatar użytkownika ivy
ivyPoziom:
  • Zarejestrowany: 01.08.2011, 16:57
  • Posty: 1
  • Zgłoś naruszenie zasad
1 sierpnia 2011 17:14 | ID: 602261

Witam! W kwietniu tego roku urodziłam bliźniaczki, ich ojciec nie uznal ojcostwa, nie mam tez z nim żadnego kontaktu (nie widział nawet dzieci), w pozwie o uznanie ojcostwa ujęłam, iż chciałaby, żeby dziewczynki miały moje nazwisko, a ojciec został pozbawiony praw rodzicielskich... Ponadto zarządałam zapłaty za połowe wyprawki (2500zł), utrzymanie w trakcie okresu okołoporodowego(3000zł) oraz alimenty (600 zł na dziecko)... O ile rozumiem, że chce wywalczyć jak najniżesze alimenty, o tyle nie rozumiem na jakiej podstawie, chce zapłacic o połowę  mniej za wyprawkę i nasze utrzymanie. W odpowiedzi na pozew piszę, iż zamiast kupować w markowych trójmiejskich sklepach powinnam kupić tańsze odpowiedniki w polskich producentów.

W tym samym piśmie składa wniosek o pełne prawa rodzicielskie i nadanie dzieciom jego nazwiska. Facet niestety nie dojrzał do bycia ojcem i nie chciałabym, żeby miał pełne prawa, co do decyzji związanych z dziećmi, chociaż nie mam zamiaru zabraniac mu spotkań z dziewczynkami. Nie chciałabym takze, zeby nosiły jego nazwisko. Czy Sąd może nakzać zmianę nazwiska wbrew mojej woli??

Użytkownik usunięty
    1
    • Zgłoś naruszenie zasad
    10 sierpnia 2011 19:12 | ID: 609056


    Jeżeli ojcostwo zostało ustalone przez uznanie (przed sądem lub kierowikiem USC), dziecko nosi nazwisko wskazane w zgodnych oświadczeniach rodziców, składanych jednocześnie z oświadczeniami koniecznymi do uznania ojcostwa. Rodzice mogą wskazać nazwisko jednego z nich albo nazwisko utworzone przez połączenie nazwiska matki z nazwiskiem ojca dziecka.
    Jeżeli rodzice nie złożyli zgodnych oświadczeń w sprawie nazwiska dziecka, nosi ono nazwisko składające się z nazwiska matki i dołączonego do niego nazwiska ojca. Decyduje o tym sąd.