RUBRYKI OGÓLNE > Zakupy 
Razem 9 odpowiedzi w wątku9 odp.
WEJŚĆ: 146
Niedziela wolna od zakupów....
Czw 11 mar 14:35 | ID: 165549Zgłoś nadużycie
oliwka oliwka Offline
Familie Forum Master: 33070
Powraca temat... niedziel wolnych zakupów....

W tym dniu zamiast biegać po sklepach, wolimy odpoczywać. Zaledwie dwa procent Polaków w niedzielę chodzi na zakupy - wynika z najnowszych badań. "Solidarność" chce więc, by przygotowany przez nią projekt zakazu niedzielnego handlu, jeszcze w tym roku wszedł w życie - pisze "Metro".

Przeciw są ekonomiści. Przekonują, że z tytułu podatku do budżetu państwa wpłynęłoby 1,5 mld zł mniej, a pracę może stracić ok. 70 tys. osób. Spór mogą zaognić ostatnie badania Pentora o naszych zwyczajach zakupowych. Na niedzielne zakupy chodzi zaledwie dwa procent Polaków. I ta tendencja utrzymuje się od trzech lat - zaznacza gazeta.

Najwięcej kupujących jest w sklepach w soboty - 21 procent badanych, choć o pięć procent mniej niż w 2007 roku. W piątkowe popołudnia na zakupy chodzi już tylko 13 procent badanych - trzy lata temu było ich aż 23 procent. To oznacza, że Polacy rozkładają zakupy na cały tydzień. Wolą wpadać do sklepu między pracą a domem, niż urządzać wyprawy do centrów handlowych. "Gdy przychodzi niedziela, chcą mieć dzień wolny od wszelkich obowiązków i odpocząć" - mówi Beata Studniarska z Pentora, która przygotowywała badania. O tym więcej na łamach czwartkowego "Metra".

onet.pl

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat ?
 
1
Czw 11 mar 14:38 | ID: 165553Zgłoś nadużycie
CytatOdpowiedz
monaaa71monaaa71Online
Złoty Użytkownik: 9796
moi teście każdą niedzielę spędzają w marketach.nie wiem czy zawsze mają po co sie tam udawać,ale tak robią...może to ich sposób na odpoczynek?

indcicator mikołaj ma już 4 lata 4 miesiące 24 dni

indcicator marcel ma już 1 rok 10 miesięcy 7 dni

2
Czw 11 mar 14:53 | ID: 165570Zgłoś nadużycie
CytatOdpowiedz
Użytkownik Familie.plosaOffline
Zagorzały Entuzjasta: 516
Nikomu by to nie zaszkodziło zyskałoby wiele na tym rodzin. Kto ma kupić to kupi równie dobrze w sobotę.
3
Czw 11 mar 14:55 | ID: 165575Zgłoś nadużycie
CytatOdpowiedz
dagusiadagusiaOffline
Entuzjasta: 238
Ja zawsze starałam się robić zakupy w piątek po pracy aby nie tylko niedzieli ale również soboty nie tracić na latanie po sklepach :) Różnie mi to wychodziło ale jestem za zakazem niedzielnego handlu a jeśli chodzi o małe osiedlowe sklepiki to jeśli właściciel chce otworzyć w niedziele to niech sam staje za ladą :)

indcicator Bruno ma już 1 miesiąc 22 dni

4
Czw 11 mar 14:57 | ID: 165576Zgłoś nadużycie
CytatOdpowiedz
oliwkaoliwkaOffline
Familie Forum Master: 33070
Kiedyś zawsze sklepy były zamknięte w niedzielę i było okej.... a teraz... za mocno co niektórzy przyzwyczaili się do tego... to ich sposób na spędzanie wolnego czasu.... tak jak napisała Mona...



monaaa71 napisał 2010-03-11 14:38:51
moi teście każdą niedzielę spędzają w marketach.nie wiem czy zawsze mają po co sie tam udawać,ale tak robią...może to ich sposób na odpoczynek?
5
Czw 11 mar 14:57 | ID: 165578Zgłoś nadużycie
CytatOdpowiedz
Mama TymkaMama TymkaOffline
Uzależniony od Familie: 21969
Dla mnie taki zakaz wiele by nie zmienił. I tak robię zakupy w tygodniu.
taką wodą być a nie tą co żałośnie całą noc tłucze się po oknie

indcicator Tymoteusz ma już 2 lata 2 miesiące 5 dni

6
Czw 11 mar 15:45 | ID: 165611Zgłoś nadużycie
CytatOdpowiedz
Użytkownik Familie.plWioluś
Moja mama ma swój sklep i w niedzielę nigdy nie otwiera. Mówi, że niedzielę ma do odpoczynku i dla rodziny.
7
Czw 11 mar 15:53 | ID: 165613Zgłoś nadużycie
CytatOdpowiedz
Użytkownik Familie.plmonikOffline
Częsty Bywalec: 136
Ja też jestem za tym żeby sklepy w niedzielę były pozamykane .Sama bardzo rzadko chodze do sklepow .
8
Czw 11 mar 16:12 | ID: 165621Zgłoś nadużycie
CytatOdpowiedz
gochnagochnaOffline
Złoty Użytkownik: 9869
w temacie niedzielnych zakupów kiedyś Wojtek Cejrowski w swoim programie "boso przez świat" się wypowiedział:
"ochrzczony Indianin w niedzielę nie chodzi na wyprzedaże".

ja idę, jeśli już naprawdę muszę lub jeśli tylko w niedzielę mam okazję wyskoczyć na rodzinne zakupy np. do nomi czy castoramy (np. po iglaki i inną roślinność na działkę).
Nie mierzyć sił na zamiar i wyjść na świata szczyt, Choć raz...

indcicator Moja córka ma już 2 lata 4 miesiące 13 dni

9
Czw 11 mar 16:12 | ID: 165622Zgłoś nadużycie
CytatOdpowiedz
iskraiskraOffline
Częsty Bywalec: 188
Ja również jeste za... Osobiście robię zakupy w tygodniu choć pamiętam, że zdarzyło mi się pare razy w niedziele kupić jakiś drobiazg ale to w pobliskim malym sklepie. Gdy planuje coś na weekend to przeważnie albo w piątek wieczor albo w sobotę robię liste i lece na zakupy ale wolę zaufane sklepiki.

indcicator Mój syn ma już 7 miesięcy 6 dni

Share
Reklama:

Dodaj swoją odpowiedź

Nie jesteś zalogowany, musisz być zalogowany żeby móc napisać nowy post!




Nasi partnerzy: